Kuremaa rannas avati rannaraamatukogu

Juuli algul avati Kuremaal esimest korda rannaraamatukogu, kus kõik soovijad saavad meelepärast lugemist võtta ja kui vaja, siis kohvi kõrvale rüübata, sest nii kohvimasin kui ka klaasuksega raamatukapp on päev läbi külastajate käsutuses.

„Rannaraamatukogus on maha kantud raamatud, mis olid raamatukogus seisma jäänud, või sellised, mida enam inimestele edasi anda ei sobinud,“ kirjeldas Kuremaa raamatukogu juhataja Marika Aavasalu, kelle sõnul leiavad kõik soovijad midagi meelepärast, sest kapist leiab nii kergemat ajaviitekirjandust kui ka kriminaalromaane. „Ajakirjad on eelmise aasta omad ja maha kantud, näiteks Kroonika, Sensa, Saatus&Saladused, Müstilised Lood ja palju muud – kõik sellised, mida võiks rannas lugeda,“ sõnas Aavasalu.

Idee tuli Kuremaa rannas suvitajatelt, kes soovisid, et raamatukogu rannas kirjandust laenutaks. „Tänapäeval ei laenuta keegi enam pliiatsi ja paberiga, kõik on arvutis,“ selgitas Aavasalu. Kuna kuremaalane Janar Hannolainen leidis sobiva kapi, sai lugejate ja suvitajate soovidele vastu tulla ja väikese rannaraamatukogu siiski avada.

Kui kellelgi seisab kodus vana kirjandust, mida ise enam ei loe, siis võib ka need raamatukogu juhataja sõnul rannaraamatukokku viia, sest ruumi jagub lahedalt.

KERTTU-KADI VANAMB