Künni maailmameistrivõistlustel Suurbritannias osaleb Raido Kunila

Käesoleva aasta künni maailmameistrivõistlused peetakse Suurbritannias Yorki lähedal 10.-11.septembrini tavaatrade klassis osaleb ka Raido Kunila, teatas Eesti künniselts.

“Eesti künnimehed on MM-il osalenud taasiseseisvumise järgselt pea kõikidel aastatel ning ka seekord on mehed võistlusteks hästi ette valmistanud. Eestit esindavad traditsiooniliselt eelmise aasta Eesti meistrivõistluste võitjad: tavaatrade klassis Raido Kunila Jõgevamaalt ja pöördadraga Jüri Lai Järvamaalt, lisas künniseltsi juhatuse liige Margus Ameerikas.

Eesti võistkonda kuulub veel künnitreener Urmas Lees Dotnuva Balticust, Eesti poolne MM kohtunik Taavi Võsa taimekasvatuse instituudist ja Margus Ameerikas World Ploughing Organization juhatuse liiga Baltic Agrost.

Juba 31. augustil saatis Eesti võistkond oma traktorid ja adrad Suurbritannia poole teele. Ise lennatakse järgi 5.septembril, et neli päeva sealsetel muldadel harjutada ja vastavalt oludele masinaid reguleerida.

Eesti künnimeistrivõistlused peetakse 30. septembrist .-1. oktoobrini Kehtnas ning nende võitjad esindavad Eestit järgmise aasta maailmameistrivõistlustel Keenias 1.-2.detsembril 2017.

Vooremaa