Kultuuriministeerium ootab aasta kodaniku kandidaate

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutab välja konkursi aasta kodaniku kandidaatide leidmiseks. Selle aasta moto on Kujundame tulevikku, mis on inspireeritud laste ja noorte kultuuriaastast. Kandidaatide esitamise tähtaeg on reede, 3. november, teatas ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on noored olnud sel aastal tähelepanu keskmes, mööda Eestimaad ringles Laste Vabariik, suvise laulu- ja tantsupeo allkiri oli kõnekas Mina jään. Kuid tulevikku kujundame me üheskoos, kõik põlvkonnad.

“Aasta kodaniku tiitli pälvib inimene, kes erinevaid mõtteviise ja põlvkondade tarkust kogudes aitab oma saavutustega kujundada meie tulevikku,” ütles minister Saar.

Aasta kodaniku aunimetus on tunnustus, mis antakse Eesti Vabariigi alalisele elanikule, kes on käesoleval aastal üleriigiliselt silma paistnud panusega ühiskonna arengusse või saavutustega, mis aitavad kaasa kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususe suurendamisele ning ühiskonnaelu edendamisele.

Kandidaate aunimetusele võivad esitada kõik füüsilised ja juriidilised isikud. Esitatud taotluses tuleb juhinduda statuudis toodud põhimõtetest, sealhulgas põhjendada kandidaadi sobivust ja seost aasta motoga.

Aasta kodanik 2017 kuulutatakse välja 27. novembril Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones. Samal üritusel annab siseminister Andres Anvelt üle kodanikupäeva aumärgid inimestele, kes on edendanud kodanikukasvatust, väärtustanud kodanikuteadvust või teinud vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Aasta kodaniku kandidaate saab esitada 3. novembrini kultuuriministeeriumi veebilehe kaudu siin<https://wwwkul.rik.ee/et/node/16206>

Aasta kodaniku aunimetuse statuut on kättesaadav siin<https://wwwkul.rik.ee/sites/kulminn/files/160928_kk_lisa_satuut_ja_tookord.pdf>

Vooremaa