Küberpähkli võistlus 4.-9. klassidele on alanud

Tallinna tehnikaülikool, kaitseministeerium ja Eesti Interneti Sihtasutus kutsuvad 4.-9. klasside õpilasi osalema digitaalse ohutuse e-testis Küberpähkel, teatasid korraldajad.

Testis on 30 küsimust ja taustaküsimused. Auhinnad jagatakse välja loosiga. Kuidas käituda internetis, hoida tervist ja tunda ära petuskeeme – just sellised on e-testi küsimused. Küberohtudega võitlemisel ja digitaalsete ohutuse kasvatamisel on vajalikud nii teavitustöö kui ka oskuste katsetamine,” kirjeldas Küberpähkli korraldaja Birgy Lorenz.

Küberpähkli e-testimist toetavad Kaitseministeerium, Eesti interneti sihtasutus, Tallinna tehnikaülikool, HITSA, politsei- ja piirivalveamet, targalt internetis programm/lastekaitse liit, Telia Eesti, BCS Koolitus, Insplay ja Tallinna haridusamet. Info võistluse kohta: www.küberpähkel.ee<http://www.xn--kberphkel-z2a3x.ee/> / www.kyberpahkel.ee<http://www.kyberpahkel.ee/>

Küberpähkli võistlust korraldatakse Eestis juba kolmandat aastat, kuid esmakordselt on see kättesaadav internetist kõikidele 4.-9. klasside õpilastele.

Vooremaa