Korraldage sündmus ühisnädalal!

Juba kolmandat korda toimuv ühistegemise nädal ehk ühisnädal tuleb ka sel aastal. Novembri lõpus aset leidva ühisnädala meeskond kutsub kõiki ühendusi, kogukondi, ettevõtteid ja aktiivseid inimesi korraldama sel nädalal sündmus, teatas nädala koordinaator.

Ühisnädalal toimub üle Eesti palju põnevaid sündmusi, kus tutvustatakse inimeste omaalgatuslikke ettevõtmisi ja räägitakse kodanikuühiskonna tähtsusest ja rollist riigi arengus. Möödunud aastal toimusid näiteks maakondlikud kodanikuühenduste konverentsid, tublimate tunnustusüritused, talgud, kärajad, filmiõhtud, viktoriinid, MTÜde avatud uste päevad, kodanikuühenduste ümarlauad, erinevad õpitoad, vabatahtlike aktsioonid jpm.

Oma sündmust saab kirja panna 15. oktoobrini maakondlike arenduskeskuste kodulehel www.arenduskeskused.ee<http://www.arenduskeskused.ee>. Tuleb lihtsalt otsida oma piirkonnale lähim keskus ja saata sündmuse info arenduskeskuse konsultandile, kes lisab selle üle-eestilisse Ühisnädala programmi.

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis toimub juba kolmandat korda ja mis leiab aset novembrikuu viimasel nädalal 23. – 29. novembril, kodanikupäeva lähistel. 2014. aastal viidi ühisnädala raames läbi enam kui 200 sündmust, millest võttis osa 10 000 inimest. Need sündmused toimusid igas maakonnas ja neid korraldas kokku üle kahesaja organisatsiooni. Ühisnädala avalöögiks on 20. novembril toimuv kogukondade ja omavalitsuste foorum, mis leiab aset Rakveres, Aqva Spa konverentsikeskuses. Ühisnädala toimumist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Vooremaa