Korduvale liiklusrikkujale mõisteti karistusena pooleteise aasta pikkune vangistus

Lõuna ringkonnaprokuratuur taotles paadunud liiklushuligaani vahistamist, kes otse kohtusaalist oma karistust ka kandma läks, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Neljapäeva 1.detsembri varahommikul kella 4.55 ajal märkas politsei Jõgeval Aia tänaval liikumas kahtlustäratavat Volkswageni kaubikut. Sõiduki kontrollimisel tuvastas politsei, et selle roolis olnud 47-aastane mees oli tarvitanud alkoholi ning ei omanud juhtimisõigust. Mees kõrvaldati juhtimiselt ja ta toimetati arestimajja kohut ootama.

Juba järgmisel päeval 2. detsembril peetud istungil leidis Tartu maakohus, et korduvat liiklusrikkujat tuleb karistada 11 kuu pikkuse vangistusega, millele liidetakse varasemast ärakandmata karistuse osa, mistõttu tuleb mehel kinnipidamisasutuses veeta ühtekokku pea poolteist aastat.

Joobes juhtimiselt tabatud mees on liiklusalaste rikkumistega politsei huviorbiiti sattunud ka varem. Lõuna Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Liane Peets ütles, et mees on ka varasemalt juhtinud mootorsõidukit omamata juhtimisõigust ning joobes juhtimise eest on teda karistatud kriminaalkorras. “Hinnates, et varasemad karistused ei ole autojuhti seaduskuulekale teele viinud, otsustati taotleda mehe vahistamist. Seda põhjusel, et autojuht saaks oma ohtliku teguviisi üle pikemalt järele mõelda ning välistada tema riskantse liikluskäitumise jätkumine liikluses ja kaasliiklejate ohustamine,” lisas Peets.

Jõgeva politseijaoskonna politseileitnant Tauno Pärli sõnul ei saa korduvalt liiklusrikkumisi toime pannud juhi puhul teisiti, kui peab kohtult taotlema võimalikku suurimat karistust, et isoleerida ta liiklusest võimalikult pikaks ajaks ning sellega teistelegi liiklejatele hoiatav sõnum anda.

Kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Vooremaa