Koostöökoda korraldab avatud talude päeval kaks bussireisi

Jõgevamaa koostöökoda korraldab 23. juulil avatud talude päeval kaks bussireisi neile huvilistele, kes soovivad külastada Jõgevamaa avatud talusid.

Üks reis hõlmab Vooremaale ja Põltsamaa poole jäävat nelja kohta ning teine Peipsi poole jäävat viit talu ja tootmisettevõtet.

Vooremaa reis stardib kell 10 Jõgevalt bussijaama ja raudtee vahelisest uuest parklast. Lüpsiajaks jõutakse Kalanasse Pajusi ABF Kalana farmi, kus saab näha suurfarmi lüpsiplatsi tööd ja imetleda vanaaegset põllutehnikat. Seejärel sõidetakse Juula külla, kus külastatakse valmivat Juulamõisa kohapärimuskohvikut ja tutvutakse sealsete tegevustega, Juulamõisas süüakse ka lõunat.

Pärast kehakinnitust sõidetakse Jõgeva alevikku Eesti sordiaretuse hälli – Eesti Taimekasvatuse Instituuti, kus saab näha kodumaiseid sorte, võrrelda kohalike tomatisortide maitseid ning uurida lähedalt sordiaretuse köögipoolt. Päeva lõpeb Tooma küla hobusekasvanduses, kus kasvatatakse kiireid traavleid. Tagasi Jõgevale jõuab buss kella 16ks. 

Peipsimaa reis stardib samuti kell 10 Jõgevalt bussijaama ja raudtee vahelisest uuest parklast. Päeva alustatakse Koimula külas Marimartas, kus laiuvad maasikapõllud ja valmivad tomatid. Naabruses on kohe Miku talu, mis tegeleb peretaluna viljakasvatuse ja toiduvilja väärindamisega, samuti kasvatab lihaveiseid. Järgmiseks peatutakse Sadala Mahe farmi juures, kus saab näha sõbralikke lihaveiseid, vaadata nii nostalgilist kui moodsat tehnikat, seal on kavandatud ka lõunasöök.

Pärastlõunal uuritakse, kuidas sünnib Loov Energia keraamikastuudios kaunis autorikeraamika. Viimasena sõidetakse Kääpa külla, kus toimetab Kääpa OTT ning koos Kebeli taluga sisustatakse talude päeva. Tagasi Jõgevale jõutakse samuti kella 16ks.

Mõlema reisi hind on 15 eurot, mis sisaldab bussisõitu ja lõunasööki. Kuni 12-aastastele lastele on reisi hind 12 eurot.

Korraldajad soovitavad võtta kaasa sularaha, taludes on avatud kohvikud või kohalike toodete letid. Mõlemal reisil saab osaleda kuni 35 inimest.

Reisidele saab registreeruda kuni 20. juulini. Reisil osalemise garanteerib selle eest tasumine hiljemalt 20. juulil. Lisage makse selgitusse reisi nimi ja osalejate arv. Korraldajal on õigus teha muudatusi reiside korralduses ja kavas, kui rühmad ei täitu.

Vooremaa