Kokk: geenivaramu võimalusi tuleks rohkem kasutada

Riigikogu sotsiaalkomisjon külastas Tartu ülikooli Eesti geenivaramut, et saada ülevaade selle tegevusest ja probleemidest. Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka hinnangul on geeniteadus olnud Eesti lipulaev, kuid viimastel aastatel on teised riigid hakanud selles valdkonnas järele jõudma.

“Geenivaramu potentsiaali tuleks rohkem kasutada. Täiendava rahalise toetuse korral oleks võimalik Eesti geenivaramu viia uuele tasemele, et see hakkaks koostöös haiglatega rahva terviseennetusse enam panustama,” ütles Kokk.

“Geenivaramu vereanalüüside kaudu oleks võimalik paljusid haigusi varajases staadiumis avastada ning ravi oleks tõhusam ja odavam,” lisas Kokk.

Sotsiaalkomisjon külastab Tartus veel Elite Kliinikut, SA Maarja Päikesekodu ning Tähtvere Naistekeskust. Reedel algusega kell 9 toimub hotellis London sotsiaalkomisjoni istung asendusemadusest Eestis. Istungil teevad ettekanded MTÜ Viljatusravi tugikeskus, Eesti Bioeetika Nõukogu, TÜ Kliinikumi, Eesti Naistearstide Seltsi, TÜ filosoofia ja semiootiksa instituudi ning sotsiaalministeeriumi esindajad.

Vooremaa