Kõik 90-aastased linnad pidutsevad tänavu koos

Juba 90 aastat tagasi andis Eesti Vabariik esimest korda linnaõigusi. 1926. aastal said 30. juunil linnadeks Tapa ja Põltsamaa, 2. juulil Tõrva ja Türi ning 12. novembril Nõmme, teatas Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik.

Kõik 90-aastased linnad on viimase poole aasta jooksul mitmetel kohtumistel kavandanud ühise juubeliaasta tähistamist. 2. aprillil Türi kultuurikeskuses toimuval pressikonverentsil tutvustavad linnade tänased juhid oma linnade sünnilugu Ivan Oravaks kehastuva Andrus Vaariku abil. Ühtlasi esitlevad linnad sünnipäeva pidustuste raames toimuvaid põnevaid ettevõtmisi, mida viiakse linnades läbi nii üheskoos kui eraldi. Esitletakse ka koostöös valminud trükist, milles tuuakse välja viie linna olulisemad sündmused juubeliaastal.

Linnade koostöö eesmärk on suurendada nii 90-aastaste linnade elanike kui ka teiste huviliste teadmisi Tapa, Põltsamaa, Tõrva, Türi, Nõmme ajaloost ja arengust ning pakkuda osalemisrõõmu neis toimuvatel üritustel.

Tänavu saab 90 aastat, mil toonased alevid said linnaõigused. Tasub uudistada, milline on endiste alevite praegune linnapilt ja mida põnevat seal toimub. Tapa, Põltsamaa, Türi, Tõrva ja Nõmme ootavad Teid. Tulge külla!
Vooremaa