Kohalikel valimistel osaleb ligi 11 900 kandidaati

Tänase keskpäevase seisuga on üle Eesti kohaliku omavalitsuse volikogude valimisteks registreeritud 11 845 kandidaati. Täpne number võib veel muutuda, kuna teade kandidaadi loobumisest võib süsteemi jõuda mõningase viivitusega, teatas valimiste meedianõunik.

Valimistest võtab osa 163 valimisliitu, seitse erakonda 271 nimekirjaga ning 59 üksikkandidaati. Keskerakond on oma nimekirjaga esindatud 73-s, Reformierakond 54-s, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 50-s, Erakond Isamaa ja Res Publica
Liit 47-s, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 39-s, Eestimaa Ühendatud Vasakpartei kuues ja Erakond Eestimaa Rohelised kahes omavalitsuses.

Võrreldes 2013. aastaga on haldusreformi järel kandidaatide arv vähenenud. Nelja aasta eest osales valimisel 14 784 kandidaati, neist 101 olid üksikkandidaadid. Toona oli esindatud kuus erakonda ja 292 valimisliitu.  Kandidaatide nimekirjad on tänasest avalikud ka valimiste veebilehel www.valimised.ee <http://www.valimised.ee>  Kohaliku omavalitsuse volikogu valimised toimuvad 15. oktoobril. Eelhääletamine ja elektrooniline hääletamine algab 5. oktoobril.

Vooremaa