“Kodupaik” Jõgeva kultuurikeskuses

Neljapäeval 8. septembril kell 16 avatakse Jõgeva Kultuurikeskuses Laine Puki tööde näitus, mis on pühendatud kunstniku sünnipaigale, Jõgevamaale. Tunnustatud Tartu lastekunstikooli kauaaegne pedagoog näitab kodupaigast inspireeritud maale, graafilisi lehti ja joonistusi, teatasid näituse korraldajad.

“Näituse idee tuli Jõgeva kultuurikeskuselt ja kuna emal on olnud palju näitusi ning rahvas teab tema loomingut, siis otsustasime välja tuua hoopis midagi uut, kodu teemaga seotud teoseid, mida laiem avalikkus pole seni näinud”, selgitas näituse kokkupanija Aapo Pukk. “Igapäevane leib”, “Õe portree”, “Prossa järv”, “Männi talu”, “Kalevipoja lingukivi”, “Mälgo talu”, “Talumees”, “Must tool” – on mõned piltide pealkirjad näituselt “Kodupaik” on näitus, mille avamisel viibib ka kunstnik Laine Pukk, kes räägib oma piltide sünnist lähemalt.

Laine Pukk sündis 1935. aasta 19. juunil Jõgeva lähedal Õuna külas Mälgo talus. Kunstiõpingud algasid Tartu kujutava kunsti kooli esimeses lennus 1951. aastal ja jätkusid 1957 aastal kunstiinstituudis graafika erialal. Laine Pukk õpetajas 30 aastat Tartu lastekunstikoolis.

Näitus jääb avatuks 28. oktoobrini 2016.

Vooremaa