Kodavere murdepäev ja keelelaager tuleb nädalavahetusel Sääritsa külas

Reedel 24. juulil toimub juba kuuendat korda Kodavere murde-ja keelelaargi avamine Sääritsal, Peipsi järve kaldal kell 11.00, teatasid korraldajad. Näha saab erinevaid nii noorte kui seeniorite etteasteid, regilaulu ja pillilugusid ja jutte Kodavere murdes. Pala kooli direktor Malle Weinrauch tutvustab murdeõpet koolis ja õpetaja Helle Värs viib läbi ka ühe tunni.
Kell 15.00 toimub keeleteadlase ja filoloogiadoktor Paul Ariste mõttetuba tema elust ja tööst, mida juhatab emeriitprofessor Tartu Ülikoolist Ott Kurss, Tallinnast Piret Norvik.
Kõigile huvilistele avame õpitoad, kus tegeletakse viltimise, puutöö ja laastumaaliga. Avame ka kohaliku käsitöö tegijate näitus – müügi. Õhtu lõpetab ühine õhtusöök lõkke ääres, koos ühislaulude ja pillimänguga.
Laupäev algab kell 9.30 Kodavere murrakusõndade ja kirjakeele vastete tutvumisega. Ning esimest korda esitletakse Liivi muuseumist Mari Niitra ja Eevi Treiali poolt “Kodavere murde aabitsat“. Laagri lõpetab vabaõhtuetendus. Üritus kõikidele tasuta. Täpsem kava Kodavere Murde ja keelelaagri FB lehel <https://www.facebook.com/events/1601573166768191/>
Eelmise aasta murdepäeva pildid Kodavere külaseltsi lehelt
<http://www.kodaverekylaselts.wix.com/kodaverekylaselts>.
Kodavere Murdepäeva ja keelelaagri eesmärk on hoida ja väärtustada oma Kodavere murret, erinevaid põlvkondi, siinseid traditsioone ja kombeid. Ning veeta koos ühtse perena paar meeleolukat suvepäeva Peipsi ääres. Väga oodatud on kõik keelehuvilised, kohalikud naabrid ja sõbrad. Kodavere murdepäeva viib läbi keelehuviline ja murdekeeles kõneleja Eevi Treial.
Telklaager püstitatakse Peipsi järve jäärde, Sääritsa külla. Võimalik ka ööbida lähimas Aarde Villas <http://www.aardevilla.ee/> või Kodavere Hansu <http://www.hansu.ee/> turismitalus. Toitlustus laagri platsil.

Vooremaa