Kitsikuses lastele saab tervisetooteid annetada veel laupäevani

Heategevusfondi Dharma ja BENU apteekide koostöös saab veel kuni laupäevani soetada lastele vajalikke tervisetooteid ja koduapteegis vajalikke vahendeid, Jõgevamaal on selliseid apteeke kokku viis, teatas heategevusfondi esindaja.

“Eestis on kahjuks jätkuvalt tuhandeid lapsi, kelle perede majanduslik olukord ei võimalda sageli isegi igapäevast täisväärtuslikku toitu osta, rääkimata kasvava organismi tervise seisukohalt vajalikest toodetest,” ütles Sihtasutuse Dharma juhatuse esimees Tarmo Keskküla. “Dharma tugiisikute ja BENU Apteegi koostöös oleme detsembris ja jaanuari alguses kogunud enam kui 160 apteegis üle Eesti heade inimeste annetusi, et anda elementaarse koduapteegi näol anda oma panuse enam kui 600 kitsikuses elava lapsele tervise edendamisse.”

Jõgevamaal on apteeke, kust on võimalik soetada kuni 7. jaanuarini “Tee head” märgisega kampaaniatooteid, kokku seitse – Jõgeval, Põltsamaal, Palal, Tormas ja Mustvees.

Kitsikuses peredele mõeldud tervisetooted sisaldavad tooteid alates immuunsussüsteemi tõstvatest vahenditest kuni muu koduapteegiks vajalikuga, nagu näiteks külmasiirupid, raviteed, plaastrid ja haavahooldusvahendid.

“Majanduslik kitsikus ei võimalda sageli puudustkannatavatel peredel lubada endale tervisetooteid ega kahjuks tihti ka elementaarseid koduapteegi esmatarbevahendeid,” ütles BENU apteekide jaemüügijuht Kaidi Kelt. “Seetõttu koostasime terviseasjatundjate ja apteekrite soovituste põhjal valiku toodetest, mis on vajalikud just lastele ja nende peredele.”

Kogutud annetused toimetatakse pärast 7. jaanuari hiljuti 15. tegutsemisaastat tähistanud heategevusfondi Dharma maakondlike tugiisikute abiga abivajajateni.

Vooremaa