Kindlustus: Tugev tuul on põhjustanud mitmeid kahjujuhtumeid

Swedbank P&C Insurance on viimastel nädalatel registreerinud mitmeid suurest tuulest tingitud kahjusid, teatas ettevõte. Tänavu on Swedbank P&C Insurance esimese viie kuuga hüvitanud oma klientidele 282 korral ilmastikoludest tingitud kahjusid. 

Ettevaatusest hoolimata iseloomustavad Eesti ilma tuuleiilid ja äikesetormid, mille eest pole keegi kaitstud. On olnud juhtumeid, kus tuulega katusest lahti pääsenud profiilplekk on lõhkunud elektriliini ja leidnud koha naabri kasvuhoones, tekitades ulatuslikke kahjusid juba mitmele osapoolele.

Swedbanki varakindlustuse valdkonnajuhi Kaspar Kauri sõnul saab ka ise ühtteist ära teha, et end tormikahjude eest kaitsta. “Näiteks on oluline jälgida, et aasta jooksul kõrgust võtnud puud ei ohustaks elektriliinide teekonda. Tormikahjude ennetamisel on oluline autod majast eemale parkida ning eelnevalt kontrollida, ega aias pole lahtiseid esemeid, mis võivad tugeva tuulega lendu tõusta ning hooneid ja muud vara kahjustada,” märkis Kaur. 

Enne lepingu sõlmimist on aga oluline hoolikalt läbi lugeda
kindlustustingimused, kus on kirjas, millised juhtumid on kindlustusjuhtumid ehk millal on kindlustusfirmal kohustus kahjud hüvitada. Samuti tuleb süveneda lepingu üldistesse piirangutesse ja välistustesse ehk millistel juhtudel puudub kindlustusandjal kohustus kahjusid hüvitada. Vastasel juhul
võib olla pettumus suur, kui ilmneb, et näiteks tuule kiirus polnud piisavalt suur, et seltsilt hüvitist saada. 

Hea kodukindlustus katab kõik ettenägematud ja ootamatud juhtumid, mis on põhjustatud tuulest, vihmast, rahest, äikesest ja üleujutustest. Kindlasti tuleks hea kodukindlustus sõlmida ka oma suvekodule, mille puhul ilmastikust tekitatud kahju võib ilmneda alles nädalate pärast, mil kahju ulatus on oluliselt suurenenud.
Vooremaa