KIKi maakonnasipelgad tegutsevad Jõgeva põhikoolis

Jõgeva maakonnasipelgas on loodusainete aktiivõppetundide projekt Jõgeva põhikoolis, mis sai rahvahääletusel 65 häält, teatas KIKi kommunikatsioonijuht.

KIK peab laureaate silmas teemakohase tänutahvliga, mille annavad projektide elluviijatele üle asutuse maakondlikud esindajad.

KIK kutsus valima parimaid keskkonnaprojekte. Nädalase rahvahääletuse tulemusena selgusid võitjad kõigis viieteistkümnes maakonnas<https://www.facebook.com/pg/KeskkonnainvesteeringuteKeskus/photos/?tab=album&album_id=1533751550000386>. Kokku andsid inimesed konkursil üles seatud 75 keskkonnaprojektile KIKi Facebooki lehel 2674 häält. Esindatud on projektid erinevatest valdkondadest – alates raudteetaristu ja veemajanduse projektidest kuni koolide õppeprogrammideni, mida riik KIKi kaudu rahaliselt toetas.

KIK korraldas maakonnasipelga konkurssi juba seitsmendat korda. Nominendid konkursile pakkusid välja KIKis projektidega tegelevad inimesed enam kui tuhande projekti hulgast, mis 2016. aastal lõpetati. Nende hulgas on nii siseriiklikust keskkonnaprogrammist kui ka eurorahadest ellu viidud projekte. Oma lemmiku sai KIKi Facebooki lehel valida eelmisel aastal joone alla saanud keskkonnaprojektide hulgast<https://www.facebook.com/pg/KeskkonnainvesteeringuteKeskus/photos/?tab=album&album_id=1518240354884839> ning võitjateks tulid projektid, mis said enim hääli. Häälte andmisele piiranguid ei olnud ning toetada võis ka mitut projekti.

Mullu lõpetati 1189 keskkonnaprojekti, mida KIK toetas kokku 188 510 536 euroga. Nende hulgas oli ka mastaapseid projekte (veemajandus, trammitaristu), mille teostamine kestis mitu aastat.

Vooremaa