KIKi koolikonkurss ootab osalejaid

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK)  kutsub koole üle Eesti osalema energiasäästu teemalisel koolikonkursil. Osalemiseks on vaja moodustada õpilaste rühm, kes ajavahemikul 9. – 15. november valmistavad oma koolis energiasäästliku, taaskasutavatest materjalidest valgusti, teatas KIKi  kommunikatsioonijuht. Samuti on koolid oodatud korraldama konkursi ajal erinevaid keskkonnaalaseid üritusi, et kaasata suuremat hulka inimesi ning tõsta teadlikkust ressursisäästu võimalustest.

Koolikonkursi eesmärk on panna koolinoori mõtlema energiasäästule ning pakkuma selles vallas lahendusi. Konkurss toimub juba viiendat aastat järjest.

Eelmise aasta osalejatest tegid peaauhinna väärilist teavitustööd Konguta noored, kes asutasid oma koolis Keskkonna Nõukogu. Samuti olid parimate seas Salme kooli noored, kes viisid läbi energiasäästuteemalise viktoriini, korraldasid kostüümides kirbuturu ning perepäeva, kus meisterdati ajalehtedest riideid. Mõlemad koolid jäädvustasid tegevused ka videole. Võidutöödega saab tutvuda http://kik.ee/et/kiki-koolikonkurss-2015.

KIKi koolikonkursil osalemiseks tuleb registreerida 4-liikmeline aktiivgrupp ja juhendaja KIKi kodulehel<http://kik.ee/et/kiki-koolikonkurss-2015>. Samast leiab ka kogu konkurssi puudutava info koos tutvustava videoga<https://www.youtube.com/watch?v=tZxlmfU19Vo&feature=youtu.be>.
Parimad kuus aktiivrühma kutsutakse 27. novembril Eesti Loodusmuuseumis toimuvale konkursi lõpuüritusele, kus osalejad esitlevad nädala jooksul tehtut. Üritusel selgitatakse välja kaks võitjat, kes lähevad 2016. aasta suvel väljasõidule Kohtla Kaevandusparki.
Vooremaa