KIK toetab 30 raudteepeatuste ühendamise projekti ligi 13 miljoni euroga

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) suunab rongipeatuste ühendamisse teiste transpordiliikidega 12,7 miljonit eurot, millele lisandub kohalike omavalitsuste omaosalus, teatas ettevõtte kommunikatsioonijuht. KIK eraldatud toetus tuleb Euroopa Ühtekuuluvusfondist.

Rahastatakse projekte üle kogu Eesti. Valdav osa projektidest viiakse ellu juba 2016. aastal. Kõik projektid peavad olema valmis aga hiljemalt 2023. aastaks. Täpne projektide nimistu ja eraldatud toetussummad SIIN<http://www.kik.ee/sites/default/files/Uudised/raudteepeatuste_meetmes_rahastuse_saanud_projektid.pdf>.

Toetus on mõeldud raudteepeatuse lähedal asuvate kergliiklus- ja juurdepääsuteede, auto- ja jalgrattaparklate ning bussipeatuste ehitamiseks või remontimiseks. Samuti reisijate teenindamiseks ettenähtud raudteepeatuse hoone rekonstrueerimiseks ning peatustesse reaalajas liiklusgraafikuid kuvavate infotahvlite paigaldamiseks.

Maksimaalne toetussumma on 85 protsenti projekti maksumusest ja vähemalt 15 protsenti projekti maksumusest tuleb kanda kohalikul omavalitsusel endal. Toetust said taotleda kohalikud omavalitsused, mida läbib raudtee.
KIKile laekus raudteepeatuste ühendamiseks teiste kohalike transpordiliikidega 44 toetustaotlust kogusummas ligi 19 miljonit eurot.

Vooremaa