Keskkriminaalpolitsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni Tartu abilinnapea Kajar Lemberi

Teisipäeval, 24. mail toimus kriminaalasja raames läbiotsimine Tartu linnavalitsuse tööruumides, keskkriminaalpolitsei töötajad pidasid kahtlustatavana kinni Tartu abilinnapea Kajar Lemberi, keda on alust kahtlustada korduvas altkäemaksu võtmises, teatasid politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo ja lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik.

“Et menetlustoimingud alles käivad, siis täna saame ainult kinnitada, et meil on alust kahtlustada Tartu abilinnapea Kajar Lemberit altkäemaksu võtmises. Kahtlustuse kohaselt ei tegutsenud abilinnapea linna huvides, vaid nii enda kui ka altkäemaksu andja huvides, kes on ka täna kahtlustatavana kinni peetud,” kommenteeris kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtiv lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Marek Vahing.

“Kogutud tõendid viitavad sellele, et altkäemaksu võtmine toimus korduvalt pikema aja jooksul,” lisas Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Abilinnapea on kahtlustatavana kinni peetud esialgu 48 tunniks. Praeguse seisuga ei näe prokuratuur vajadust abilinnapea vahistamiseks.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ning juhib lõuna ringkonnaprokuratuur.
Vooremaa