Keskkonnategijate kandidaate saab esitada 5. detsembrini

Käesoleva aasta keskkonnatunnustuste kandidaatide esitamise aega pikendatakse ühe nädala võrra ehk 5. detsembrini, teatas keskkonnaministeeriumi pressiesindaja.

Keskkonnatunnustuste konkursile ootab Keskkonnaministeerium osalema eraisikuid, ettevõtteid ja organisatsioone, kes on viimasel aastal aidanud oma tegevusega kaasa elukeskkonna paremaks muutmisele.

Keskkonnateo kategooriasse saavad kandidaate esitada kõik – tegija ise, koostööpartnerid või lihtsalt tähelepanelikud Eesti inimesed, kellele oluline keskkonnategu silma on jäänud. Parima 2017. aasta keskkonnateo väljaselgitamisel saavad kaasa rääkida kõik, sest esitatud teod lähevad avalikule hääletusele Keskkonnatunnustuste portaali. Võitjale on keskkonnaministeerium välja pannud 5000 eurot ning õiguse kasutada keskkonnamärgist.

Keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursile ootame osalema kõiki organisatsioone, kes on oma tegevuses silmas pidanud ka keskkonna heaolu – on panustanud keskkonnasaaste vähendamisse ja keskkonnahoiu suurendamisse. Samuti neid, kes on uudsete lahenduste abil oma tootmist muutnud ressursitõhusamaks (vähendanud energiakulu, veekulu, jäätmeteket jms).

Keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitel antakse välja kolmes alamkategoorias. Nendeks on keskkonnajuhtimine, keskkonnasõbralik toode või teenus ja keskkonnasõbralik protsess. Lisaks valib hindamiskomisjon välja ka üldvõitja, kelle panus keskkonna heaks on olnud kõige mõjukam. Konkursi üldvõitjana saab ettevõte Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toel investeerida oma keskkonnasõbralikkuse arendamisse veel 35 000 eurot. Eesti konkursi võitjatel ja tunnustatutel on võimalus osaleda ka Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil (European Business Award for the Environment), mis toimub 2018. aastal.

Lisainfo keskkonnaauhindadest ning kandideerimisest: www.keskkonnatunnustused.ee<http://www.keskkonnatunnustused.ee>

Vooremaa