Keskkonnaamet kutsub matkama

Keskkonnaamet tähistab looduskaitsekuud ja üle-euroopalist kaitsealade
päeva matkapäevadega kõigis maakondades 23.-24. mail. Matkad on tasuta
ning neid juhendavad kogenud loodusetundjad, vajalik on eelregistreerimine, teatas ameti pressiesindaja.
Tänavu on looduskaitsekuu pühendatud Eesti väärtuslikele maastikele, näiteks saab Harjumaal matkata Rebalas ja Põhja- Kõrvemaal, Ida-Virumaal imetleda Kurtna järvi ja Agusalu kriivasid, Läänemaal näha Matsalu rahvuspargi maastikke, Pärnumaal külastada Luitemaad ja Tolkuse raba, Viljandimaal rännata maakonna kõrgeimatesse tippudesse ning Saaremaa loodushuvilised saavad avastada Muhu saare maastikke. Kokku toimub kahe päeva jooksul 19 matka, kuhu oodatakse osalema ligi 800 inimest.
“Maastik on meie ühine avalik eluruum, mille peale me tavaliselt ei mõtle, kuid see ümbritseb meid ometi kõikjal ja pidevalt. Maastiku oluline osa on inimene, kes seda kujundab. Iga paik on kujunenud tuhandete aastate jooksul looduse ja inimese ühistegevuse tulemusena. Meie pärandkooslused – ranna- ja puisniidud, loopealsed ja alvarid – on suurepärane näide sellest, kuidas inimtegevus on vorminud sellise
maastiku, mis on nii looduslikult rikas kui ka samal ajal meile väga omane. Arutagem looduskaitsekuu jooksul ühekoos, milline on see pärand ja need maastikud, mida me ise kujundada ja endast maha jätta soovime,” ütles keskkonnaameti peadirektori asetäitja Leelo Kukk.
Täpsem info matkade kohta on leitav keskkonnaameti veebilehelt.
(http://www.keskkonnaamet.ee/teenused/keskkonnaharidus-2/looduskaitsekuu-2/)
Vooremaa