Kamari võrkpalliplats saab korda

Eilsega sai läbi Eesti Võrkpalli Liidu ja Oma Ehitaja AS koostöös toimuva konkursi Võrguplatsid korda rahvahääletus. Žürii ja võrkpallisõprade abiga on selgunud need kümme kohta, kuhu eesootaval suvel uhiuued võrkpalliväljakud rajatakse. Võrkpalliplatsi saab ka Kamari alevik, teatas Eesti Võrkpalli Liit.

Eelmisel nädalal valis žürii välja kuus enda lemmikut, nädal aega Postimehe veebilehel väldanud rahvahääletuse käigus selgusid ülejäänud neli võitjat. Hääletajaid oli kokku 4956, mida on ligi 600 võrra enam kui eelmisel aastal. Absoluutselt viimaste hetkedeni püsis ka põnevus selle ümber, kes saab uhiuue võrkpalliplatsi ja kes mitte, sest neljandat ja viiendat kohta jäi lõpuks lahutama vaid kolm häält.

Kõige enam kogus toetust Türi tehisjärve ääres asuv plats, mille poolt hääletas 23,9 protsenti vastanutest. Lisaks kerkib uus väljak Harjumaale Ääsmäe külla (17,2 protsenti), Jõgevamaale Kamari alevikku (13,5 protsenti) ja Võrumaale Sõmerpallu (9,4 protsenti). Vaid kolme häälega kaotas viimasele Viljandimaa Ramsi aleviku taotlus.

Kõigi rahvahääletusel osalenute vahel läks loosi kaks viie päeva piletit 24.-28. maini Kalevi spordihallis toimuvatele MM-valikturniiri kohtumistele, kus Eesti rahvusmeeskond läheb vastamisi Kosovo, Montenegro, Rumeenia, Ungari ja Venemaaga. Õnnelikud võitjad on Kristina Girin ja Indrek Ränd.

Žüriisse kuulusid Oma Ehitaja AS juhatuse esimees Kaido Fridolin, Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur ja peasekretär Helen Veermäe, rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal ja Eestit Pekingi olümpiamängudel esindanud rannavõrkpallur Rivo Vesik.

Uuel nädalal alustab Eesti Võrkpalli Liit koostöös logistikafirma HRX Logistics´iga mänguväljaku ja vajaliku inventari transporti. Uhiuued volleplatsid kerkivad koostöös Oma Ehitaja AS-ga ja palli annab väljaku esindajale Eesti Olümpiakomitee.

Seitsmendat aastat toimuva Võrguplatsid korda konkursile laekus sel korral peaaegu rekordiline arv taotlusi. Tippmark pärineb aastast 2012, kui osalejaid oli 79, tänavu esitasid avalduse uhiuue võrkpalliplatsi saamiseks 75 huvilist.

Vooremaa