Kalevipoja koda tähistab Euroopa sünnipäeva tasuta perepäevaga

Laupäeval 6. mail peetakse Jõgevamaal Kalevipoja kojas tasuta perepäev, millega tähistatakse Euroopa Liidu sünnipäeva. Avatud uste päeval on nii suurtel kui väikestel külalistel võimalik tutvuda Kalevipoja muuseumi ja seikluspargiga. Lisaks Euroopa päeva sünnipäevale tähistatakse käesoleval aastal muuseumi 15. tegutsemise aastapäeva, teatas Kalevipoja koda.

Viisteist aastat tagasi 2002. aasta kevadel avatud Kalevipoja muuseum asub Jõgevamaal Saare vallas Kääpa külas endises Saare koolimajas. Looduslikult paikneb muuseum Vooremaal Kalevipoja künnivagude vahel. See on ka põhjus, miks muuseumi nimeks sai just Kalevipoja muuseum – Jõgevamaa ja Saare vald on tihedalt seotud Kalevipoja lugudega ning siin on Kalevipoja mõõk Kääpa jões, puhkepaigad, kivid, allikad, sood, künnivaod, hobuse jäljed ja palju muudki. Kõikidel huvilistel on 6. mail võimalik külastada Kalevipoja muuseumit ja seiklusparki ning osaleda meie oma eepost tutvustaval koolitus-töötoal. Euroopa Liidu rahastusega loodi Kalevipoja teemapark.

Muuseumis on 12 teematuba ja erinevates tubades on võimalik tutvuda Kalevipoja eeposega seotud eksponaatidega, Eesti hariduselu puudutavate esemete ja koolimööbliga, käsitöö ja käsitöövahenditega, meie esivanemate tööriistade, toidunõude, mööbli ja talutoa nurgakesega. Eesti Vabariigi toa eksponaadid kajastavad Saare valla elanike tegevust ja seltsielu ning Punane tuba on näide Nõukogude ajast ja vägivalla kasutamisest Saare valla inimeste suhtes Nõukogude võimu poolt.

Kõikide üle Eesti toimuvate Euroopa päeva ürituste osavõtjate vahel loositakse teisipäeval, 9. mail välja 1000 € suurune reisitšekk Euroopas reisimiseks. Selleks on vaja kohapeal täita loosikupong.

Euroopa päev tähistab maailma ühe tugevaima rahvusvahelise liidu ehk Euroopa Liidu loomist, mis ühtlasi sümboliseerib ka rahu ja tasakaalu. Eesti on tänaseks olnud Euroopa Liidu liige 13 aastat ja selle aja jooksul on Euroopa Liidu struktuurifondide rahastuse abil toetatud mitmeid objekte üle Eesti, sealhulgas Kalevipoja koda. Euroopa sünnipäev on 9. mail, kuid Eestis tähistatakse Euroopa päeva käesoleval aastal laupäeval, 6. mail. Sel päeval avaneb kõigil Eestimaa inimestel võimalus külastada oma kodukohas ettevõtmist, mis on teoks saanud tänu Euroopa Liidule.

Vooremaa