Kalaküla Peipsi järvel

Ajalooliselt kogunesid Peipsi kalamehed talviti nädalateks järvele, kus moodustusid nö kalatänavad või kalakülad. Kala püüti nii pimedas kui valges, suheldi, vahetati kogemusi, tehti koos süüa ja juua, tekkisid isegi ajutised kõrtsid ja kirikud. Järjekordselt püstitavad Peipsimaa Kogukonnaköök ja Rakke Kalaspordiklubi koos sõprade abiga 18. ja 19. veebruaril Peipsi järvele Kallaste linna alla ajaloolise taustaga kalaküla, teatas Peipsimaa Kogukonnaköök.

Ehitame 18. veebruaril Peipsi järvele telklinnaku, kuhu asutame kaheks päevaks ajaloolise kalaküla. Püüame kala, nii pimedas kui valges; teeme kohapeal maitsvaid roogasid värskelt püütud kalast; suitsutame ja küpsetame kala otse lõketel; õpime kohalikelt meistritelt siku- ja mõllipüügikunsti, räägime püügist kombaini, kirve ja baldaga; puhume kalamehejuttu ja uhkeldame saakidega; kui külm väga kontidesse poeb, käime ka saunas, et sooja saada. Lisaks õpituba jääst iglu ja sauna ehitamisest. Õhtul kuulame ka põnevat loengut Peipsi kaladest ja kalapüügi ajaloost. Saeme jää sisse jääkarusselli ja korraldame tulepakkude tulemöllu.

Kutsume kõiki huvilisi planeeritud tegevustest osa võtma! Samal ajal saab külastada ka Kallastel toimuvat iga-aastast isetehtud sõidukite võistlust Karakatitsa. Kohtade arv kalakülas on piiratud, seega palume tõsistel huvilistel registeerimisega kiirustada. Raha Kalakülas elamise eest ei küsita. Registreerida saab tel. 53934648 Tauno ja tel. 56478105 Kaur.

https://www.facebook.com/events/1542938415734247/
Vooremaa