Kaitske kodust elektroonikat, puhastage hoov ning vältige puude alla parkimist

Ilmajaam lubab esmaspäeva varahommikuks tugevamat tuult, mis võib kaasa tuua palju varakahjusid ning elektroonikaseadmete rikkeid. Õues liikudes tasub olla äärmiselt ettevaatlik, kuna tugev tuul murrab puid ja lennutab esemeid. Sõidukid tuleks parkida võimalikult lagedale alale, teatas If Kindlustuse kommunikatsioonijuht.
Soovitame hoovis kriitilise pilguga ringi vaadata ning kergesti lenduvad esemed tuule eest peitu panna. Sulgeda tasub uksed-aknad ning kodust lahkudes oleks mõistlik vooluseadmed võrgust lahti ühendada, et neid pinge kõikumiste eest kaitsta. Sõidukeid soovitame võimalusel mitte parkida puude alla ega nende lähedusse.
Tormihoiatusi tasub tõsiselt võtta ning arvestada sellega, et tormil on suur jõud. Eestis ei ole õnneks väga palju juhtumeid, kus inimesed on tormipoolt murtud puu või mõne muu lenduva esemega viga saanud, kuid kindlasti tuleb väljas liikudes olla väga ettevaatlik. Eriti tähelepanelikud peaksid olema autojuhid, sest neil on reageerimise aeg üsna lühike. Kui lubatud tormituulte kiirus ulatub juba 30m/s, siis võib arvestada ka murduvate puude ja lendavate esemetega.
Kodukindlustus ei pruugi sisaldada kodus olevate asjade kaitset ning tihti inimesed seda ei tea. Soovitame oma kindlustusseltsi poole pöörduda ja kindlustuskaitse ulatust uurida.
Vooremaa