Juunikuu viimasel päeval selguvad Luua metsanduskoolis parimad metsamehed

Juba pea pool sajandit, täpsemalt 49 aastat on Eesti metsamehed kogunenud kord aastas mõnda kaunisse Eestimaa paika, et omavahel mõõtu võtta. Sel aastal korraldab metsandusvaldkonna kutsevõistlusi Luua metsanduskool. Nii oodataksegi kõiki metsandusinimesi, aga ka metsandushuvilisi 30. juuniks Jõgevamaale Luua metsanduskooli, mille ümbruses võistlused toimuvad, teatas kooli kommunikatsioonijuht.
Metsandusvaldkonna kutsevõistlused on väga väärika ajalooga – alguse said nad sügaval nõukogude ajal. Nüüdseks on metsanduse kutsevõistlused üle elanud kõik ajad, poliitsuundumused ja ühiskonnakorrad ning kannavad austavat tiitlit – Eesti kõige vanemad järjepidevalt kestnud kutsevõistlused.
Võistlused toimuvad kümnel alal – “otse metsast“ on sellised alad nagu metsakasvatajate mitmevõistlus, noorendike hooldajate mõõduvõtt, metsamasinate (harvester ja forvarder) juhtide võistlused ja stendivõistlus, mis sisaldab endas kahte raiespordi ala – saeketi vahetust ning kombineeritud järkamist. “Otse metsast“ on ka jahimeeste mitmevõistlus (pärisjahti siiski ei peeta, osalejatel tuleb läbida orienteerumisrada ja lahendada seal mitmesuguseid jahindusalaseid ülesandeid) ning laskmine. Veidi vähem metsandusega on seotud spordivõistlused – mälumäng, orienteerumine ja võistkondlik võrkpall.
Võistluste järel saab osaleda meelelahutuslikel aladel, nagu näiteks võistkonnana puusuuskadega raja läbimine.
Võrreldes algusaastatega on oluliselt laienenud kutsevõistlustel osalejate ring. Kui aastaid seostati metsameeste kutsevõistlusi eelkõige RMKga, siis ajapikku on lisandunud osalised ka erinevatest koolidest (näiteks Luua metsanduskoolist), metsandusega seotud ametitest (oma võistkond on olnud väljas keskkonnaametist) ja erametsandusest. Ka eelolevatele võistlustele oodatakse osalejaid erinevatest metsandusorganisatsioonidest ja –ettevõtetest.
Lisa võistluste kohta leiab Luua metsanduskooli kodulehelt https://luua.kovtp.ee/kutsevoistlused-2017.
Vooremaa