Juubelitordi konkursi võidutöö saab presidendi vastuvõtu lauale

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks korraldatava tordikonkursiga otsitakse  juubelitorti, mis leiab koha nii Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtul kui  ka igaühe kodusel peolaual. Tordimeistrid saavad oma retsepte esitada kuni  1. detsembrini, teatas Eesti Vabariik 100 korraldustoimkona kommunikatsiooninõunik.

Isamaaliste tortide konkurss toimub juba kümnendat korda, tänavu on kokandusportaali Nami-Nami ellukutsutud võistlus pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. “Eesti juubel on meie ühine pidu ja sellepärast otsime torti, mis leiaks koha igal pidulaual,” ütles Nami-Nami  eestvedaja Pille Petersoo. “Ootame loominguliselt lahendatud magusaid  torte, mis on eestilikud nii sisult kui ka vormilt,” täpsustas Petersoo.

Presidendi peakoka Taigo Lepiku sõnul on kõigil tordimeistritel ainulaadne  võimalus esitada oma retsept juubelitordi valimise konkursile ja nii  osaleda Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisel. “Võidutöö valimisel  hindame seda, et tort oleks piisavalt eriline, et seda pakkuda presidendi vastuvõtul, kuid samas piisavalt lihtne kodus valmistamiseks,” selgitas  Lepik.

EV 100. aastapäeva programmi juht Maarja-Liisa Soe ütles, et oma retsepti  esitamine võistlusele on hea viis teha kingitus Eestile. “Riigi 100.  sünnipäev annab võimaluse teha kingitusi, mis toovad rõõmu nii eestlastele  kui ka väliskülalistele,” sõnas Soe. Võistlusele saadetud tortide seast teeb eelvaliku žürii, kes valib välja  kümme kõige perspektiivikamat torti. Eesti Vabariigi juubelitort selgub  31. detsembril ETV otseeetris.

Tordi kavand ja retsepti ning võimaluse korral ka pilt tuleb hiljemalt 1.  detsembriks saata aadressile info@nami-nami.ee märgusõnaga EV100  sünnipäeva tort. Žürii teeb oma eelvaliku 10. detsembriks.

Konkurssi korraldavad Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond, presidendi kantselei ja kokandusportaal Nami-Nami. Täpsem info konkursil  osalemiseks asub www.nami-nami.ee/uudis/ev100juubelitort.  2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info  ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.ev100.ee.

Vooremaa