Juhuslikud möödujad päästsid Lustivere tiigist uppuva mehe

Päästeameti lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuhi andmetel teatati 8. augustil kell 14.52, et Põltsamaa vallas Lustivere külas on tiiki kukkunud mees, kes lamab näoga vees ja vaevu liigutab. Päästjate saabumise ajaks olid juhuslikud möödujad teadvuseta mehe veest välja toonud ning teda elustati. Päästjad jätkasid kiirabitöötajate tulekuni elustamist. Kiirabi sai 50nendates aastates mehe südame tööle ja toimetas ta väga raskes seisundis haiglasse. Päästetöö juhi andmetel tarvitas uppumisohtu sattunu koos kaaslasega enne õnnetust tiigi kaldal alkoholi ja õnnetuse põhjuseks oli tõenäoliselt ennekõike alkoholijoove. Kaaslane kannatanut aidata ei suutnud, vaid kutsus lähedal asuvast hooldekodust abilisi, kes meest päästjate tulekuni elustasid. Päästjad juhivad tähelepanu, et alkoholijoobes ujuma minek ja oma võimete ülehindamine võib kergesti lõppeda uppumisega. Ka joobes olekus veekogu läheduses viibimine võib osutuda.

Alkohol ja traagilised veeõnnetused Lõuna-Eestis pole tänavu sugugi haruldased. 6. juuli öösel läks Tartus Turu silla juures mees Anne kanalisse ujuma ning jäi kadunuks. Pääste pinnaltpäästjad leidsid teadvuseta 40nendates aastates mehe kalda lähedalt veest. Kiirabi viis äärmiselt kriitilises seisundis kannatanu haiglasse, kus ta kahjuks suri. Mees oli enne õnnetust koos kaalastega kanali juures alkoholi joonud.

Pärast jaanipäeva 29. juuni keskpäeval kukkus Jõgevamaal Tabivere alevikus naine järsust kaldast sügava veega tiiki. Päästjate saabumise ajal oli naine kaldast paari meetri kaugusel näoga vee all. Ligi 50 aastane naine toodi kohe kaldale ning kiirabi viis ta äärmiselt raskes seisundis haiglasse. Naine oli seltskonnaga enne õnnetust tiigi ääres alkoholi tarvitanud.

Halvasti läks ka Viljandis, 25. juunil läks Paala järve riietega ujuma alkoholijoobes 33-aastane mees ja vajus vee alla. Uppujast teavitas tema sõber. Päästjad tõid kannatanu kaldale ning kiirabi viis ta haiglasse, kus ta järgmisel päeval suri.

Vooremaa