Jõgevamaalt osaleb Maamessil 24 ettevõtet ja organisatsiooni

Järgmisel nädalal, 20.-22. aprillil toimub Tartu Näituste messikeskuses järjekorras 25. Maamess, millest võtab osa läbi aegade suurim arv eksponente. Tooteid ja teenuseid koguneb tutvustama 500 firmat kümnest riigist Jõgevamaalt on kohal 24 ettevõtet ja organisatsiooni, teatas Tartu Näituste kommunikatsioonijuht.

Maamessi projektijuht Margus Kikkul rääkis, et sarnaselt eelmisele aastale on Maamessi tarvis kasutusel 60 000 ruutmeetrit pinda, kuid tänavu on osalevaid ettevõtteid 40 võrra rohkem. “Võimalus seekord veelgi rohkem firmasid võõrustada on tingitud sellest, et D-hall on kolmandiku võrra suurem – 1200 ruutmeetrit – ning ekspositsioonialad on ka C-halli servas ja turutelgi ümber,” rääkis ta.

Sel korral on osalejaid kümnest riigist – Eestist, Soomest, Rootsist, Taanist, Saksamaalt, Belgiast, Poolast, Ukrainast, Leedust ja Lätist. Eeskätt ongi suuremat huvi Maamessi vastu üles näidanud lätlased. “Tänavu panime rõhku Läti-suunalistele kommunikatsioonitegevustele, mis osutusid ka tulemusrikkaks,” kirjeldas Kikkul ning lisas, et kui varasemalt on fookuses olnud Soome, siis nii tänavu kui ka järgmisel aastal keskendutakse rohkem lõunanaabritele. “Soomes teatakse meid juba hästi, ka sel korral on soomlaste grupid messile tulemas.”

Kuigi Maamessil soovib osaleda üha enam välisriikide firmasid, on Kikkuli sõnul ennekõike eelistatud kohalikud ettevõtted ja organisatsioonid. Neid on messil kõikidest Eesti maakondadest.

Jõgevamaad esindab Maamessil 24 ettevõtet ja organisatsiooni – Same OÜ, Kiretec OÜ, Sike Agri OÜ, Jõgevamaa Koostöökoda MTÜ (Juulamõis OÜ, Juhus OÜ, Sepamäe Talu, Meemeistrid OÜ, Teepuu OÜ, Marimarta OÜ, Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus SA, E-piim Tootmine AS, Jaan Langebraun FIE, Leivapuu OÜ, Loov Energia OÜ, Margus Jõesaar FIE, Vudila Mängumaa OÜ, Jõgevamaa Turismiinfokeskus, Scanola Baltic AS), A. Tammel AS, Agrochema Eesti OÜ, PILT Trading OÜ, Triimon OÜ ja Eesti Taimekasvatuse Instituut.

Maamess avatakse külastajatele neljapäeval, 20. aprillil kell 10 ning kestab kuni laupäeva, 22. aprilli kella 16ni.

Maamessi osalejaid, ajakava ning skeeme näeb Maamessi kodulehelt www.maamess.ee.
Vooremaa