Jõgevamaalt on avatud talude päevale registreerunud kümme ettevõtet

Tänavu 24. juulil peetavale avatud talude päevale on Jõgevamaalt registreerunud kümme ettevõtet, üle riigi kokku ligi 200 talu ja põllumajandustootmist. Suure huvi tõttu pikendatakse registreerimise tähtaega nädala võrra, teatas maaeluministeeriumi avalike suhete osakond.

“Viimase nädala jooksul on paljud talud ja põllumajandustootmised andnud teada oma soovist osaleda avatud talude päeval. Praeguseks on oma osalemisest andnud teada juba 207 ettevõtjat,” ütles maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kristo Mäe. “Et huvi on olnud ettevõtjate poolt väga elav, siis otsustasime pikendada registreerimise tähtaega nädala võrra.”

Avatud talude päeval osalemisest saab teada anda kuni 8. maini. “Avatud talude päeval tasub osaleda, sest see on parim viis oma ettevõtte ja toodangu tutvustamiseks,” lisas Mäe.

Kõige enam on avatud talude päeval osalema registreerunud ettevõtjaid Pärnumaalt (27), Harjumaalt (27), Lääne-Virumaalt (22), Tartumaalt (18), Ida-Virumaalt (15) ja Põlvamaalt (15). Saaremaalt on registreerunud 14, Viljandimaalt 13, Raplamaalt 10, Jõgevamaalt 10, Järvamaalt 10, Läänemaalt 9, Võrumaalt 9, Valgamaalt 6 ja Hiiumaalt 2 ettevõtjat.

Talud ja põllumajandustootmised saavad enda osalemisest avatud talude päeval anda teada kuni 8. maini aadressile reve@maainfo.ee või Maamajanduse Infokeskuse kodulehel<http://www.maainfo.ee/index.php?id=3771&page=3394&%20-%20reg>.

Tänavu 24. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

Tänavuse avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit.
Üleriigilise avatud talude päeva algatus sündis maaeluministeeriumi, Maamajanduse Infokeskuse ja Järvamaa avatud talude eestvedajatega koostöös.

Mullu juulis toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval avas külastajatele oma väravad 147 talu ja põllumajandustootmist ning kokku tehti nendesse ligi 45 000 külastust.
Vooremaa