Jõgevamaalt on Ajujahile esitatud kaks äriideed

Jõgevamaalt on üleeilse südaöö seisuga esitatud kaks äriideed. Üks idee IKT valdkonnast ning teisele Jõgevamaa ideele anti sel nädalavahetusel Top 30 pääse. Tänavuse otsepääsme Ajujahi arenguprogrammi sai tiim Piss-I-Alarm, kes arendas taaskasutatava kiibilaadse seadme, mis paigaldatakse kasutaja nahale lähedale ning mis niiskuse tõustes sellest vajalikele osapooltele, (näiteks medõdedele) märku annab, teatas Ajujahi kommunikatsioonipartner.

Ajujaht pikendab äriideede esitamise tähtaega kuni 5. novembrini, et anda ka senistele kahtlejatele võimalus oma ideega välja tulla. Tänaseks on esitatud üle kahesaja idee, kuid ligi sada avaldust on lõpuni täitmata, teatas Ajujahi kommunikatsioonipartner.

Ajujahi ellukutsuja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtluse keskuse direktori Tanel Rebase sõnul näitab eelmiste aastate kogemus, et paljud alustavad idee esitamist viimasel hetkel ning ka mitmed edukad ideed esitati just vahetult enne tähtaega. “Näiteks kolm aastat tagasi Ajujahi võitnud Jiffi esitas avalduse viimasel hetkel. Eelmisel aastal esitas idee pärast tähtaja pikendamist lätlaste meeskond HackMotion, kes jõudis kümne parema hulka,” sõnas Rebane.

SEB Grupi innovatsioonijuht Mart Maasik julgustab ka sotsiaalseid ettevõtteid konkursist osa võtma, kellele SEB pank on koos Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikuga pannud välja 5000-eurose eriauhinna. Eelmisel aastal sai eripreemia osaliseks meeskond Mobiilsed töötoad, kelle eesmärgiks on tutvustada noortele metalli- ja puidusektori ameteid, töövõtteid, töövahendeid ning pakkuda käed-külge viisil võimalust katsetada ametitega seotud tööülesandeid, et tõsta noorte tehnoloogia- ja insenerivaldkondadega seotud karjääriteadlikkust ning konkurentsivõimet. Ajujahil nõustavad sotsiaalseid ettevõtteid SEB panga ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku spetsialistid.

Tänaseks on selgunud üksteist edasipääsejat. Kontseptsioonide tutvustusringidel on kindlustanud edasipääsu Ajujahi saja parema hulka CareMate, Decomer Technology, Drafthub, Eedu, Festera, Juice Cubed, Rooftop ja Teraapiatarkvara. Kolmekümne parema hulka on taganud edasipääsu 3Cular, Japira ja Piss-i-Alarm – kes said eripääsme tänu edule häkatonidel.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) teatas, et tänavune Ajujahi auhinnafondi kogumaht suurenes tänu olemasolevate ja uute toetajate panusele veerandi võrra 75 000 euroni.

Vooremaa