Jõgevamaalased veedavad oma pühapäevad internetis surfates

Jõgevamaalased on interneti kasutamises kõige aktiivsemad pühapäeviti, mil tarbitava interneti maht tõuseb võrreldes teiste nädalapäevadega ligi kaks korda, selgub Jõgevamaa mobiilse interneti kasutamise analüüsist, teatas Tele2 Eesti kommunikatsioonijuht.

“Jõgevamaalased paistavad silma selle poolest, et tööpäeviti jaguneb nende netis surfamine päeva jooksul üsna ühtlaselt, samal ajal kui teistes maakondades joonistuvad selgemini välja teatud tippkellaajad,” ütles Tele2 tootedirektor Katrin Aron.

Siiski on jõgevamaalased netis surfamisel veidi aktiivsemad õhtuti kella 20-22 vahel. “Õhtu on kodudes enamasti kõige rahulikum periood enne magamaminekut, mil õhtusöök on söödud ja perekeskis jutud räägitud. Niisiis võetakse aega, et vaadata internetis filme või videoid, sooritada makseid, vaadata ringi sotsiaalmeedias, saata e-kirju ja otsida netist praktilist informatsiooni, mida päeva jooksul pole olnud aega teha,” selgitas Aron.

Kui laupäev ei erine eriti tööpäevadest, siis kõige rohkem veedavad jõgevamaalased oma päevast internetis aga pühapäeviti, mil netikasutus hüppeliselt tõuseb. “Kõige aktiivsem kellaaeg netis ringivaatamiseks on kella 18-21 vahel, mil otsitakse ilmselt enim meelelahutust,” lisas Aron.

Kõigi Eesti maakondade lõikes on jõgevamaalased maakonnas kasutatud interneti mahult keskmisest veidi aktiivsemad internetiskäijad. Kasutades ligi 85 protsenti mobiilse interneti mahust 4G võrgus ning vaid 15 protsenti 3G-s, on Jõgevamaa elanikud Eestis aga keskmiselt oluliselt aktiivsemad kiire 4G interneti kasutajad. Keskmiselt kasutavad Tele2 kliendid Eestis kolmveerand internetimahust 4G võrgus ning veerand 3G-s.

Jõgevamaa kõige aktiivsemalt kasutatav tugijaam asub Põltsamaal, seda läbib nädalas 1,5 terabaiti andmesideliiklust.

Vooremaa