Jõgevamaal osales 75 talgul 1804 talgulist

Üleriigiline Teeme ära talgupäev, mille raames korraldati tänavu rekordiline arv talguid, oli väga tegus ja lõppes edukalt. Päikseline ilm soodustas talgupäeval kaasalöömist – tänavu korraldati kokku 2130 talgut, millest õhtustel andmetel võttis osa vähemalt 50 358 inimest ehk 3,8 protsenti eestimaalastest. Jõgevamaal osales esialgsetel andmetel 75 talgul 1804 talgulist,teatas Teeme ära meeskond.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul korraldati tänavu rekordiline arv talguid, mis tõi kokku ka seni suurima arvu talgulisi. „Talgupäevast on kujunenud kümnete tuhandete inimeste jaoks igakevadine oodatud suursündmus, mis liidab kogukondi ja toob näod naerule,“ rääkis Tüür. Ta lisas, et täna Tartusse talgupäeva staapi kogunenud positiivne tagasiside võttis lihtsalt sõnatuks. „Tänutunne, mida inimesed üle Eesti väljendavad ühiselt tehtud talgutegudest ja koos veedetud hetkedest, on liigutavalt siiras ja sügav. Just selliste hoolivate eestimaalastega koos on hea minna vastu meie riigi 100. sünnipäevale!”

Talgupäeva raames toimus kõige rohkem heakorra- ja külatalguid, looduskaitse talguid ning kogukonna turvalisusega seotud talguid, samuti EV100 temaatilisi lipumastide püstitamise talguid, laulu- ja tantsuplatside korrastamise talguid, korteriühistute talguid ning noortega seotud talguid. Mõnel pool koristati ka prügi ning peeti pärast talgutööd veel ka mõttetalguid. Mõned talgud on veel Teeme ära talgupäeva raames kavas ka lähipäevil.

Tänavu oli talgupäeva märksõnaks valmistumine: valmistumine Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks, aga ka valmistumine looduse vingerpussideks ja kliimamuutusega kaasnevateks loodusõnnetusteks, mis Eestimaad üha sagedamini puudutavad. Üheks üleskutseks oli lipuväljakute korrastamine ja lipumastide püstitamine, et seada Eestimaa lipuehtesse. Koostöös päästeametiga võeti fookusesse kodukandi ohtude kaardistamine ja sellest lähtuvad talgutööd, mis aitavad muuta elukeskkonda turvalisemaks ning olla meil kõigil paremini valmis võimalikeks loodusõnnetusteks.

Toredaid talguleide kogunes väga mitmesuguseid, ka talgumenüü oli taas väga rikkalik. Suurematest äpardustest täna teada ei antud, eile tegi aga talgulõkkest lendu tõusnud tulekukk kurja Suure-Jaanis ja Avinurmes. Ridala vallas leiti talgute käigus suurtükimürsk. Talgupäeva jooksul kogunenud otsenoppeid leiab talguveebist aadressil www.teemeara.ee/otse 
<http://www.teemeara.ee/otse>.

Talgulised on oodatud jagama oma muljeid ja talguleide aadressil www.teemeara.ee/talgulood <http://www.teemeara.ee/talgulood>. Pilte saab 
jagada talgupäeva FB lehel (/#teemeära2017/) või saata oma piltide lingi e-postiga aadressile info@teemeara.ee <mailto:info@teemeara.ee> (juurde märkida talgute nimi ja koht). Talgupäeva videod võib üles laadida Youtube’i (www.youtube.com/ <http://www.youtube.com/>), märksõna ”Teeme ära 2017”. Talgujuhtide tagasisidet ootame aadressil http://www.teemeara.ee/talgujuhile/tagasiside

Kõik talgulised said registreerimisel endale talguhundi passi, mis avas juurdepääsu talgupäeva partnerite eripakkumistele, näiteks rongi- ja bussisõit poole hinnaga. Mitmed eripakkumised talgulistele kehtivad ka pärast talgupäeva, vt siit http://teemeara.ee/pass.

Talgupäeva korraldasid Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Päästeamet, Lipuvabrik, Tamrex, Vizeum, Itella SmartPOST, Nordic Hotel Forum, XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldustoimkondjt.

Talgute stardipakette aitasid kokku panna Tamrex, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Päästeamet, Lipuvabrik, Riigikantselei, Ecoprint ja Bauhof. Paketid toimetab talgujuhtidele kätte Itella SmartPOST. Mastivimpel on kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.

Teeme Ära talgupäev peetakse traditsiooniliselt mai esimesel laupäeval ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. 2016. aastal korraldati üle Eesti 1986 talgut, millest võttis osa 44  372inimest ehk 3,4 protsenti eestimaalastest.

Vooremaa