Jõgevamaal osales 74 talgul 1335 talgulist

Teeme Ära talgupäev läks hästi korda, üle riigi osales vähemalt 42 013 talgulist, neist Jõgevamaal 74 talgul 1335 talgulist, teatasid Teeme ära talgupäeva eestvedajad.
Talgupäeva meeskond tänab kõiki eestimaalasi, kes julgevad välja näidata oma hoolivust kodukandi ja kogukonna suhtes. Tänavuse talgupäeva värskeimad emotsioonid leiab aadressilt www.teemeara.ee/otse <http://www.teemeara.ee/otse>.

Talgupäeva raames korraldati kokku 1986 talgut, millest võttis osa 42 013 talgulist. Väljaspool Eestit korraldati Teeme Ära talgupäeva raames neli talgut: kolm neist toimus Soomes, millest võttis osa 38 inimest, ning üks toimus Kanadas Toronto lähistel, kus osales 30 talgulist.

Talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul näitas seekordne talgupäev, et hea ilm annab hoogu juurde talgupäeva õnnestumisele, kuid liiga terav päike ja palavus peletavad osa inimesi ka tööde juurest eemale. “Talgupäeva õhtuks kokku kogutud andmed tavapäraselt veel mõningal määral täpsustuvad. Meil on hea meel, 
et talgute arv on taas märgatavalt kasvanud ja talguliste arv on püsinud eelmise, rekordilise aastaga samas suurusjärgus,” rääkis Tüür.

Tema sõnul jõudis talgutelt üle Eesti talgustaapi täna nii palju head tagasisidet, et seda ei suudagi sõnades väljendada. “Kogu see positiivne energia väljendub tuhandetes ägedates talgutegudes ja kümnete tuhandete talguliste rõõmsates nägudes – kõigis neis inimestes, kes 
talgupäeval osalesid ja midagi enda jaoks leidsid ning südamesse salvestasid. Suur tänu kõigile, kes otsustasid talguid eest vedada ja käed külge panna!”

Teeme ara talgupäev kulges mõnusas meeleolus ja ilma oluliste vahejuhtumiteta.Talgupäeva staapi laekunud info kohaselt tekkis kaks kulupõlengut, kuhu kutsuti ka päästjad, ent olukord saadi kiiresti kontrolli alla nii Viimsis kui ka Kuusalu vallas. Suurupi rannast leiti lõhkekeha, aga kohale kutsutud päästeamet tunnistas, et õnneks oli tegemist ohutu lõhkekehaga.

Talgupäeva raames toimus kõige rohkem küla-, heakorra- ja looduskaitse talguid, samuti korteriühistute talguid ning noortega ja noortekeskustega seotud talguid. Paiguti koristati prügi, mõnel pool peeti pärast tööd mõttetalguid. Mõned talgud on veel toimumas Teeme ära 
talgupäeva raames ka lähiajal.

Tänavu korraldati palju veeohutusega seotud talguid nii mereäärsetes paikades kui ka siseveekogude ääres. Talgupäeva raames püstitati üle Eesti kokku 474 veeohutuse stendi, mille jaoks sai tänavu taotleda tasuta päästevahendid ja ohutusjuhistega infotahvli. Pärast talgupäeva jätkub koostöös Päästeametiga veeohutuse päästevahendite ja infotahvli 
jagamine neile, kes plaanivad veel püstitada veeohutuse stendi ning soovivad paigaldada ka tasuta päästevahendid. Vahendeid jagatakse, kuni neid jagub. Täpsem info www.teemeara.ee <http://www.teemeara.ee>.

Talgulised saavad jagada oma muljeid ja talguleide aadressil 
www.teemeara.ee/talgulood <http://www.teemeara.ee/talgulood>. Pilte võib 
jagada talgupäeva Facebooki lehel või saates lingi oma piltidele e-postiga aadressile info@teemeara.ee <mailto:info@teemeara.ee> (juurde märkida talgute nimi ja koht). Talgupäeva videod saab üles laadida Youtube’i (www.youtube.com <http://www.youtube.com>), märksõna ”Teeme ära 2016”.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Teeme Ära talgupäev toimub traditsiooniliselt mai esimesel laupäeval ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. 2015. aastal korraldati üle Eesti 1808talgut, millest võttis osa 47 136inimest ehk 3,6% eestimaalastest. 2017. aastal peetakse üle-eestiline talgupäev 
6. mail.

Vooremaa