Jõgevamaal esitleti uudset taimekaitsepritsi

Eelmisel nädalal esitleti Jõgevamaal esmakordselt Eestis uhiuut John Deere iseliikuvat taimekaitsepritsi R4050i ja uudset PowrSpray lahusesüsteemi, teatas Baltic Agro Machinery turundusjuht. 

Uuel pritsil on palju uuendusi, nagu näiteks süsinikkiust poom, uudsed pihustid ja suur 5000 liitrine lahusepaak. “Süsinikkiust poomid on 5 korda kergemad ja 6 korda tugevamad kui terasest poomid, mistõttu on masin vastupidavam,” rääkis Baltic Agro Machinery tootejuht Kristjan Ruusamäe. Süsinikkiust poomi laius on 36 meetrit ja poomide küljes olevad kõrgusandurid hoiavad poomi stabiilsena ning hoiavad ühtlast kõrgust nii maapinnast ja taimestikust.

R4050i pritsis on kasutusel uue kontseptsiooniga kahe pumbaga pritsimislahuse süsteem PowrSpray, mille üks pump on täitmiseks ning teine pritsimise jaoks. “Täitmispump täidab paagi kiirusel 1200 liitrit minutis ja 5000 liitrine lahusepaak saab täis 4 minutiga. ActivePaus funktsiooni kasutades saab täitmise peatada, valmis segada vajaliku paagisegu ning seejärel täitmist jätkata. Paagi ümar kuju ja sisepind ning ilma vaheseinteta ehitus tagab paagi täieliku tühjenemise ning lihtsustab paagi läbipesu,” selgitas Ruusamäe.

Peale lahuse segamist saab alustada pritsimisega ja uue süsteemi korral käitatakse lahusepump hüdrauliliselt, mis tagab väga täpse ja kiire sihtnormi reguleerimise. Minimaalse pritsimisrõhu juurest maksimaalrõhu saavutamiseks kulub vähem kui kolm sekundit. See väldib üle- ja aladoseerimist näiteks muutnormiga vedelväetamisel.

Vaatamata masina suurusele liigub R4050i igasugustel põldudel ning mitmed nutikad võrgulahendused aitavad pritsimist veelgi optimeerida. Kui R4050i sobib suurematele põllumaadele, siis 3. mail toimunud näidispritsimisel OÜ Perevara põllul olid väljas ka väiksematele farmidele sobivad John Deere järelveetavad taimekaitsepritsid M740i, M952i ja R962i PowrSpray. 

Vooremaa