Jõgevamaal avastati viie kuuga 69 joobes juhti

Tänavu viie kuuga on Lõuna-Eestis juhtimiselt kõrvaldatud ühtekokku 785 alkoholi pruukinud autojuhti, nendest 183 tabati tänu helistajatele. Jõgevamaal avastati viie kuuga 69 joobes juhti neist 20 112 kõnede abil, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Lõuna prefektuuri liiklusjuht Alvar Pähkli sõnul on väga oluline, et kaasliiklejad annaksid politseile joobes autojuhtidest teada. “Kõige parem järelevalvevahend on see, kui iga silmapaar neid liikluses jälgib ja neist märku annab. Iga selline kõne võib olla ärahoitud õnnetus, päästetud inimelu,“ sõnas Alvar Pähkel. Ta innustab inimesi veel rohkem joobes juhtidest teada andma ja võimalusel sekkuma, kuid mitte füüsiliselt enda elu ohtu seades. Samuti soovitab liiklusjuht purjus sohvri autoga mitte kaasa sõita ning vajadusel temalt ka autovõtmed ära võtta.

Tänavu Lõuna-Eestis tabatud joobes juhtidest 333 olid raskes joobes ehk nende veres oli alkoholisisaldus üle 1,5 promilli. “Hinnanguliselt pooled raskes joobes juhtidest avastataksegi helistajate edastatud tähelepanekute läbi. Seda ennekõike põhjusel, et nad on oma liikluskäitumise poolest visuaalselt selgemini eristatavad,“ kirjeldas liiklusjuht.

Möödunud aastal põhjustasid joobes juhid Lõuna-Eestis 54 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai viga 67 ning hukkus 9 inimest.
Vooremaa