Jõgevamaal avastati üks alkoholi pruukinud autojuht

Esmaspäeval korraldas politsei kogu Eestis aktsiooni kontrollimaks autojuhtide kainust. Lõuna-Eestis kõrvaldati juhtimiselt 18 alkoholi pruukinud autojuhti, sealhulgas Jõgevamaal üks, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Viietunnine politseioperatsioon autojuhtide kainuse kontrollimiseks tõi Lõuna-Eesti teedele ja tänavatele ühtekokku üle saja politseiametniku ja abipolitseiniku, kelle eesmärgiks oli liiklusest kõrvaldada alkoholiga patustanud autojuhid. Kokku kontrolliti 6465 autojuhti ning avastati, et 18 neist ei olnud kained.

Kõige enam alkoholiga patustanud autojuhte tabas politsei Tartu linnas ja hommikuse tipptunni ajal – kokku 12 alkoholi tarvitanud sõidukijuhti. Nendest ühe joove oli sedavõrd suur, et tema suhtes alustati kriminaalmenetlust. Viljandis avastati üks alkoholi pruukinud sõiduauto- ja üks veokijuht ning Põlva-, Jõgeva-, Valga- ja Võrumaal vastavalt üks alkoholi tarvitanud roolikeeraja. Lisaks fikseeris politsei kontrollaktsiooni käigus kümmekond muud liiklusseaduse rikkumist.

Lõuna prefektuuri patrulli- ja liiklusjärelevalvetalituse juht Alvar Pähkel sõnas, et nii teiste kui endi õnnetuseks ei teadvusta osa autojuhte, et ka väiksem veres olev alkoholikogus halvab juhi valmisolekut liikluses ohutult hakkama saada. “Kuigi aasta on jõudnud vaid veerandi jagu kesta, on tänavu joobes juhi süül juhtunud 22 inimkannatanutega liiklusõnnetust. Nendest sai viga 25 ja hukkus 3 inimest,” kirjeldas Pähkel. Ta lisas, et politseioperatsioonide kõrval saab ka iga kaasliikleja anda panuse joobes juhtide põhjustatud avariide vältimiseks, kui teatab korrakaitsjatele joobekahtlusega juhist.

Viljandimaal on tänavu joobes juhi süül juhtunud üks avarii, milles sai üks inimene viga; Valgamaal vastavalt kaks avariid, milles neli said viga ja üks hukkus; Võrumaal vastavalt kaks avariid, milles sai kaks inimest viga; Tartumaal vastavalt kolm avariid, milles sai neli inimest viga; Põlva- ja Jõgevamaal pole joobes juhi süül avariisid tänavu aset leidnud.
Vooremaa