Jõgevamaa Omavalitsuste Liit taunib ametkondade tegevust

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu (JOL) juhatus taunib ametkondade tegevusetust seakatku kollete likvideerimisel ja sigade kahjutustamisel, teatas JOLi tegevjuht.

Oleme jõudnud arusaamisele, et meie riigis on tekkinud ökoloogilise katastroofi lähedane seisund. Lisaks taudikolletele on katku edasikandumise risk väga suur, kuna Jõgevamaal Puurmanis  kiiruga hukatud  6000 siga  veeti läbi maakonna Tormasse matmispaika, mis on tõsine oht katkust puutumata piirkonnale.

“Selgusetu on, millised lagunemisprotsessid matmispaigas  tekivad, missuguseid aineid hakkab pinnasesse imbuma, kuidas tagatakse veekaitse ning millised meetmed võetakse kasutusele keskkonnaohu vältimiseks,” sõnas juhatuse esimees Enn Kurg.

“Tekkinud olukord on murettekitav, sest ei või kindel olla, et analoogne situatsioon ei kordu mõnes teises omavalitsuses. Omavalitsusjuhid ootavad  vastavatelt ametkondadelt käitumisjuhiseid,  läbi mõeldud tegevuskava ning  preventiivsed otsuseid,” lisas Põltsamaa vallavanem, juhatuse aseesimees Toivo Tõnson.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatus otsustas koostada märgukirjad keskkonnaministrile ja maaelu ministrile.

Vooremaa