Jõgevamaa noortekeskused said üle 10 000 euro projektirahastust

Jõgevamaa noored saavad sel aastal osaleda mitmes huviringis ja sündmustel, mis teostuvad tänu Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) korraldatud avatud noortekeskuste projektikonkursile, teatas ENTK.

Ühtekokku eraldati riigi toetus kümnele projektile kogusummas 10 200 eurot. Rahastuse abiga viiakse tänavu Jõgevamaal ellu mitmeid põnevaid noortele suunatud sündmusi ja ettevõtmisi.

Projektide hindamiskomisjonis osalenud ENTK peaekspert Kati Nõlvak väljendas heameelt, et oluliselt vähemaks on jäänud ühekordsetele sündmustele suunatud ettevõtmised ning projektiideedega soovitakse üha enam rikastada noortekeskuses pakutavaid võimalusi kogu aasta vältel sh erinevate tegevustega.

“Ainsana sai täisrahastuse Jõgeva linna noortekeskuse projekt “Seikluskasvatus Jõgeva linna noortele”, milles lisaks väga heale ideele oli väga konkreetselt ja argumenteeritult välja toodud miks, mida, millal, kus ja kellega soovitakse ellu viia,” ütles Nõlvak. “Täpselt poolte projektidega sooviti lisaks tegevustele ka vahendeid kas uuendada, välja vahetada või päris uusi soetada ning poolte projektide puhul läheb toetus tegevuste tarbeks.”

Peamiselt suurendatakse Jõgevamaal spordivarustuse valikut, kuid oli ka piljardi- ja õhuhokilaudade parandusi ja uute ostmist. Näiteks Tabivere noortekeskus otsustas osta hoopis kombolaua Mars Delux 3in1, mis on nutikas lahendus piljardilauast ja tenniselauast ning see on kergesti muudetav ka söögilauaks.

Näiteks Voore noortetoal on plaanis külastada koostöös Palamuse valla noortega Politseimuuseumi, matkata Kebeli tallu ja pidada viktoriini, läbi viia kanuumatka ja Siilikese viktoriini, avastada teaduskeskust AHHAAd ning muudel aegadel korraldada erinevaid õpitube.

Maakonnale eraldatava toetussumma suurus sõltub seal elavate noorte arvust. Nii oli mõnes maakonnas, kus oli palju taotlejaid, iga euro peale tihe konkurents. Mõnes aga sai kõiki projekte toetada täies mahus.

Ühtekokku esitati avatud noortekeskuste projektikonkursile 222 projekti, mis on 15 võrra enam kui eelmisel aastal. Maakondlike hindamiskomisjonide ettepanekute alusel eraldatakse selle aasta konkursi raames toetust 178 projektile üle kogu Eesti kogumahus 236 197 eurot.

Jõgevamaa* *avatud noortekeskuste projektikonkursist rahastuse saanud projektid:

Jõgeva linna noortekeskus; “Seikluskasvatus Jõgeva linna noortele”; 1434,91 eurot

Kuremaa ANK; “Teatriring”; 659,68 eurot

Laiuse avatud noortekeskus; “Valla sünnipäeva küpsised;” 267,5 eurot

Palamuse avatud noortekeskus; “OK! ( Oleme koos!)”; 1426,15 eurot

Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskus; “Meie ka”; 2038,48 eurot

Saare valla noorteühing NETIT; “Aktiivsed noored”; 1178,95 eurot

Siimusti avatud noortekeskus; “Spordipäev”; 359,52 eurot

Tabivere rahvamaja struktuuriüksus Tabivere noortekeskus; “Tabivere noorte
tubased sportmängud”; 946,46 eurot

Torma valla avatud noortekeskus; “Noorte mitmekülgne vaba aeg”; 933,4 eurot

Vaimastvere avatud noortekeskus; “Elu pole film”; 954,95 eurot

Vooremaa