Jõgevamaa laste heaks otsitakse päkapikku

Kaheksandat aastat järjest kogub SEB Heategevusfond kokku ligi 1000 jõulukingi soovi lastelt, kelle koduks on asendus- või turvakodu.Detsembrikuu jooksul aitame leida Jõulupuu projektiga head inimesed, kes aitaksid nende laste südamesoovid täita. Tänaseks on annetajad 929-st kingisoovist andnud oma panuse juba 853 kingi heaks, 76 päkapikku on veel puudu ja neist üks Jõgevamaal, teatas MTÜ SEB Heategevusfondi tgevjuht.

Käeoleval aastal on 21 Jõgevamaa lapse unistused jõulupuul. Lisaks kolm peremaja ühist kingitust. Näiteks ühe pere lapsed soovivad perega minna Memori kontserdile Tartus, teise pere lapsed armastavad lugeda ja soovivad jõuluvana kingikotti raamatuid, kolmas matkahuviline pere igatseb telki. Heal annetajal on võimalus anda oma panus Jõulusoovide puu projekti kaudu vanemlikku hoolt vajavate laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedane kingitus ning annetuse abil aidata täita ühe või mitme lapse kingisoov.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi selgitas, et iga jõulusoov on eriline, selle taga on omaette lugu. “Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi. Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – olgu üllatus avastamiskihku sütitav, teadmisi proovile panev või mõnda uut oskust õpetav. Lapsed on oma soovikirjades lahti mõtestanud, miks just see soov talle oluline on. Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla või tõukeratas, mis kiirendab teed koolist trenni või äratuskell, mis aitab õpilaskodu elanikul õigel ajal bussile jõuda – igal soovil on kindel mõte ja põhjendus.”

Kui päkapikud on kingituse ära pakkinud, on annetajatel võimalik jõulupuul ka vaadata, milline kingitus annetuse eest lapse kingipaki sisse on pandud. Päkapikukontorisse on võimalus kiigata:<https://www.youtube.com/watch?v=VBw2PSynjP8>
https://www.youtube.com/watch?v=VBw2PSynjP8 
Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakitakse need Kaubamaja vabatahtlike poolt ära ja saadetakse kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt.

Triin Lumi laiendab projekti eesmärki: “Sel aastal kutsume jõulupuul annetajaid laste unistuste teemal kaasa mõtlema ka teise nurga alt. Jõuluaegne kingitus on omal kohal, see annab lapsele ühekordse märkamise kogemuse. Samas teeme heatahtlikele eestimaalastele üleskutse – kaasa kolm sõpra, kellega koos panustada iga kuu üks kuni kolm eurot ühe lapse või noore heaks. Nii saab spordipoiss hobistipendiumi programmi toel osaleda võistlustel või spordilaagris. Noor, kes asenduskodus elades õpib ametit kutsekoolis või ülikoolis, saab vajamineva toe õppevahendite soetamiseks jmt. Asenduskodus elavad lapsed vajavad märkamist 12 kuud aastas. Jõulukingitusena üheeurone igakuine annetus läbi aasta annab lastele mitmesuguseid erinevaid elamusi ja võimalusi kogemisteks, nii nagu me oma peres kasvavate laste kõrval oleme toeks 365 päeva aastas. Näiteks: 12-aastane tüdruk innustub laulmisest, 18-aastane neiu on kirjandushuviline, 6-aastane poiss tegeleb maadlusega ning 13-aastane tüdruk käib tantsutrennis jmt.” Jõulusoovide puu projekti raames koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressil <http://www.heategevusfond.ee/joulupuuwww.heategevusfond.ee/joulupuu
paiknevale jõulupuule, et leida head inimesed, kes aitaksid need laste soovid täita.

Vooremaa