Jõgevamaa kutseõppurid lähevad Tallinnasse medaleid püüdma

Neljapäeval ja reedel ehk 4.–5. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2017. Kahel päeval toimuvatel kutsemeistrivõistlustel osalevad ligi 400 Eesti parimat kutseõppurit 31 erialal. Jõgevamaalt sõidab Tallinnasse Noore Meistri tiitlile võistlema kuus Luua metsanduskooli õpilast, teatas SA Innove.

Seitsmendat korda koondab Noor Meister kaheks päevaks Tallinnasse kokku Eesti kutsehariduse. Ligi 400 parima kutsemeistri seas võistlevad ka kuus Luua metsanduskooli noort kolmel erineval erialal. Võistlustulle astuvad kaks aednikku, kaks floristi ja kaks maastikuehitajat. Noor Meister võistlused muudab põnevaks see, et etteantud tööülesanded tuleb kvaliteetselt teostada väga piiratud aja jooksul.

Näiteid võistlusülesannetest:

Aednike võistlusülesannete hulka kuulub istutuskastide ja kastmissüsteemi valmistamine. Lisaks pannakse võistlejad proovile erinevate taimede määramises, pookimises ja trimmeri jõhvi paigalduses. Võistlus on meeskondlik.

Floristidel valmivad võistlustöödena plastvahus dekoratiivsed pärjad, kimbud ja kingipakkide dekoratsioonid. Olulised on ideede originaalsus, loomingulisus, värvus, kompositsioon ja tehnika. Maastikuehitajate ees seisab väikese aia rajamine projekti alusel 13 tunniga. Võistlus on võistkondlik ning võistlustööde juures hinnatakse roheala, sillutise, müüri, veesilma ja puitehitiste teostust, esteetilist välimust, loovust ja kompositsiooni.

Lisaks kutsemeistrivõistlustele toimub Noor Meister 2017 üritusel haridusmess, kus kutseõppevõimalusi tutvustavad 28 kutse- ja rakenduskõrgkooli. Erialavalikul on abiks Rajaleidja karjäärinõustajad ja 11 töötuba ametite katsetamiseks.

Üritus on kõigile tasuta. Kutsehariduse suursündmust Noor Meister 2017 korraldab Sihtasutus Innove ning läbiviimist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ja Euroopa Sotsiaalfond, suursponsorid on BLRT Grupp, Makita, Tallink Hotels ja Maxima.

SA Innove edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi. Innove tegutseb haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas. Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills.

Vooremaa