Jõgevamaa aasta ema 2017 on Rita Kaasik

Reede õhtul Puurmani lossis toimunud pidulikul koosviibimisel kuulutasid Jõgeva maavalitsus ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liit maakonna aasta emaks 2017 Põltsamaa vallas elava Rita Kaasiku.

Sotsiaalkindlustusametis ohvriabi peaspetsialistina töötav Rita Kaasik tänas kõiki, kes andsid oma panuse tema valimisele maakonna aasta emaks. “Emaks kasvamine tuleb läbi kogemuste, mis saadakse oma emalt, vanaemalt, paljudelt tublidelt ja tarkadelt inimestelt,” üles Rita Kaasik. “Mul on kaks tubli last. 25-aastane poeg Madis töötab infotehnoloogiafirmas meeskonna juhina, tütar Hanna-Brita õpib Audentese gümnaasiumi Otepää filiaalis ja tegeleb suusatamisega. Pereisa Magnus töötab meditsiinifirmas.“  Rita Kaasik osaleb Kamari küla ja kogu Põltsamaa valla kogukonnaliikumises, kodutütarde tegevuses ja on tegus ka teistes valdkondades.

“Rita Kaasik teeb tööd, mis eeldab suurt südant ja töötamist rohkem kui kaheksa tundi päevas. Ta on teinud tänuväärset tööd lastekaitse alal Põltsamaa vallas. Ohvriabi spetsialistina tuntakse teda Jõgevamaal ja ka kaugemal,“ ütles Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson.

Rita Kaasikut õnnitlesid Jõgeva maavanem Viktor Svjatõsev, Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Enn Kurg, kodutütarde Jõgeva ringkonnavanem Leina Kreek, tseremooniat juhtinud Puurmani mõisakooli direktor Margus Kask ja paljud teised.

Rita Kaasik sai kingituseks hinnalise hõbeehte, millega traditsiooniliselt tunnustakse Jõgevamaa aasta ema tiitli pälvijad. Tunnustuskirja said ka Jõgevamaa aasta ema 2017 nominendid Jõgevamaa omavalitsustest.

JAAN LUKAS