Jõgevamaa 30 puudustkannatavat peret saavad 80-eurose tervisetoodete paki

Sihtasutuse Dharma ja BENU apteekide heategevusliku algatusega “Tee Head” soetati Eesti puudustkannatavate perede lastele kokku esmavajalikke tervisetooteid kokku ligi 24 000 euro ulatuses, sihtasutuse juhatuse esimehe Jüri Tamme sõnul toimetatakse Jõgeva linnas ja maakonnas peredele kokku 30 sellist ligi 80-eurost kingipakki, teatasid korraldajad.

“Väga paljud Eestimaa perekonnad on kahjuks sellises majanduslikus olukorras, kus neil puudub võimalus soetada kõige elementaarsemaidki tervisetooteid ja –vahendeid,” lausus Dharma juhatuse liige Jüri Tamm. “Nende perede aitamiseks kutsusime detsembris ja jaanuaris kõiki Eesti inimesi üles soetama apteekidest “Tee Head” märgisega tervisetooteid ja neid osteti kokku üle 3100.”

Pikaaegse tippsportlase ja olümpiamedalisti Jüri Tamme sõnul pannakse just lapsepõlves alus tulevasele tervislikule elule ning seda olulisem on hoolitseda igakülgselt kasvueas laste tervise eest.

“Suur rõõm on tõdeda, et Eesti inimesed võtsid üleskutsest väga aktiivselt osa ning “Tee Head” raames soetati apteekides lastele vajalikke tervisetooteid kokku enam kui 24 000 euro eest,” lausus Jüri Tamm. “Tore, et leidub sedavõrd palju apteegikülastajaid, kes hoolivad ja kelle toel saame olla toeks 300 lapsele. Suur aitäh!”

BENU apteekide jaemüügijuhi Kaidi Kelti sõnul koostati kitsikuses elavatele peredele pakid igapäevaste koduapteegis sisalduvate toodetega alates vitamiinidest, hambahooldusvahenditest ning köha- ja nohuvastastest vahenditest kuni haava- ja marrastuse hoolduseks mõeldud plaastrite ja antiseptikuteni.

“Apteegikülastajate ning heade kolleegide ja partnerite abiga koostasime mitmesajale perele kingipakid, kus on mitmeid erinevaid vitamiine, raviteesid ja teisi preparaate hingamisteede haiguste ennetamiseks ja raviks, hambapastad ja –harjad, plaastrid – kokku keskmiselt ligi 80 euro ulatuses,” märkis Kaidi Kelt.

Järgmise kahe nädala jooksul toimetavad heategevusfondi Dharma maakondlikud tugiisikud Jõgeva maakonnas kingipakid kokku 30 perele.

“Tee Head” raames olid enam kui 160 BENU apteegis väljas üleskutsed annetuste tegemiseks koos nimekirjaga peredele vajalikest toodetest ja vahenditest.

Vooremaa