Jõgeval mälestatakse südamehaiguste tõttu lahkunuid

Kampaania Südame Heaks kutsub mälestama kõiki, kes südamehaiguste tõttu meie seast lahkunud. Selleks süüdatakse kõigis maakonnakeskustes küünlad. Jõgeva kesklinna pargis purskkaevu juures süüdatakse küünlad 2. novembril kell 16. Jõgevamaal lahkus eelmisel aastal südamehaiguste tõttu 243 inimest.

„Eelmisel aastal suri südamehaiguste tõttu pea sama palju inimesi, kui on elanikke Eestimaa südames Paides,” ütles haigekassa juht Rain Laane. „Linnatäis inimesi on ohtlikult palju. Südamehaiguste raviks kulub aastas ligi 100 miljonit eurot meie kõigi ühist raha, aga jätkuvalt pole tekkinud arusaamist, et tervis on eelkõige igaühe enda, mitte arsti või saatuse kätes. Nii eesti mees kui ka eesti naine usub, et on tugev nagu kadakas, täiesti kuulikindel, kõigele immuunne. Nii juhtubki, et istuv eluviis, tubakas, alkohol, ühekülgne toit, ületöötamine ja muretsemine viivad inimesed liiga vara surnuaeda. Kolmandik haigusjuhtudest oleksid ennetatavad ja see on puhtalt otsustamise küsimus: kas ma tahan elada tervena 100aastaseks?”

Küünlad süüdatakse kodutütarde ja teiste vabatahtlike abiga kell 16. Kõik soovijad võivad tulla kohale mälestama, pildistama ja küünlaid süütama. Eesti Haigekassa korraldatava aktsiooni eesmärk on pöörata tähelepanu südamehaiguste ennetamise olulisusele, aga küünlaid võib süüdata kõigi lahkunute meenutamiseks ja mälestamiseks.

VOOREMAA