Jõgeval kontrolliks peatatud autojuhid olid kõik kained

Esmaspäeval korraldas politsei kogu Eestis aktsiooni kontrollimaks autojuhtide kainust. Lõuna-Eestis kõrvaldati juhtimiselt kaheksa alkoholi pruukinud autojuhti, Jõgeval olid kõik kontrolliks peatatud autojuhid kained, teatas politsei- ja iirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Lõuna-Eestis pandi hommikusel tipptunnil alanud ning keskpäevani kestnud kontrollaktsiooni käigus alkomeetrisse puhuma 4538 autojuhti. Viietunnise lauskontrolli käigus avastati Lõuna-Eesti eri paigus kaheksa alkoholi tarvitanud autojuhti. Nende kõigi rikkumised päädisid väärteomenetluse alustamisega.

Kõige enam alkoholiga patustanud autojuhte tabas politsei Viljandimaal – kokku kolm alkoholi tarvitanud sõidukijuhti. Nii Tartus kui ka Võrus avastati võrdselt kaks alkoholi pruukinud juhti ning Valgas üks alkoholi tarvitanud sohver. Jõgeval ja Põlvas kontrolliks peatatud autojuhid olid kõik kained.

Lõuna prefektuuri patrulli- ja liiklusjärelevalvetalituse juht Alvar Pähkel sõnas, et nii teiste kui endi õnnetuseks ei teadvusta osa autojuhte jätkuvalt, et ka väiksem veres olev alkoholikogus halvab juhi valmisolekut liikluses ohutult hakkama saada. “Kuigi aasta on jõudnud vaid napi kahe kuu jagu kesta, on tänavu ainuüksi Lõuna-Eesti teedelt tabatud juba 230 alkoholi tarvitanud juhti. Joobes juhi süül sel aastal juhtunud kuus inimkannatanutega liiklusõnnetust, kus sai viga seitse inimest,” kirjeldas Pähkel. Ta lisas, et politseioperatsioonide kõrval saab ka iga kaasliikleja anda panuse joobes juhtide põhjustatud avariide vältimiseks, kui teatab korrakaitsjatele joobekahtlusega juhist.

Vooremaa