Jõgeval avatakse Ants Paju skulptuurpink

Laupäeval, 8. septembril kell 12 avatakse Jõgeval Ants Paju skulptuurpink, autoriks Tauno Kangro.

Pingi avamisel esinevad Torma puhkpilliorkester ja folklooriseltsi Jõgevahe Pere tantsijad. Sõna saavad Jõgeva vallavalitsuse ja 20. augusti klubi esindajad ning taiese autor.

Jõgevamaa gümnaasiumi segakoor esitab Ants Paju mälestuseks kirjutatud laulu „Paesel pinnal”. Laulu autor on Angela Rehi, kooriseade tegi Tõnis Kõrvits. Päeva juhib Tanel Sakrits.

Hiljem on kõik oodatud kultuurikeskusse, kus on kaetud suupistelaud ja avatud mikrofon neile, kes soovivad meenutada Ants Paju ja tema tegemisi. Et ka Ants ise elava pildi ja häälega kohal oleks, vaadatakse katkendeid filmidest „Hekto”, „Elutöö” ja „Kümme isamaa kõnet”.

„Ants Paju isiksus vajab lähemat tutvustamist ka nooremale põlvkonnale,” ütles sündmuse korraldaja, Ants Paju tütar Angela Rehi.

Ettepanek püstitada mälestuspink Jõgevale tuli Jõgeva Lions klubilt. Sellega liitus kohe ka toonane Jõgeva linnapea Raivo Meitus ning seejärel sai moodustada  MTÜ ja algas annetuste kogumine. See, et Jõgeval on skulptuurpink, ei välista võimalust, et seda ei tule mõnel teisel kujul Sõpruse parki,“ rääkis projekti eestvedaja Angela Rehi.

KRISTELLA RANDOJA