Jõgeva vald tähistab laupäeval Jaan Poska sünniaastapäeva

Jõgeva vald tähistab laupäeval, 23. jaanuaril, pidulikult oma valla suurmehe Jaan Poska 150. Sünniaastapäeva, teatas vallavalitsus.

Sel puhul algab kell 11.30 mälestushetk Jaan Poska sünnikodu juures Laiusevälja külas. Päev jätkub kell 13 Kuremaa lossis, kus ettekande Jaan Poska eluloost teeb professor Peeter Järvelaid. Toimub Jõgeva Linna Teatri esietendus “Enne seda, kui sai rahu”, mille lavastajaks on Janek Varblas. Samuti on mälestuspäevast osavõtjatel võimalus vaadata hiljuti valminud dokumentaalfilmi “Jaan Poska elu tähtsamaid perioode”, mille autorid on Toomas Lepp ja Peeter Järvelaid. 

“Jõgeva vald peab väga oluliseks siitkandist pärit riigimehe, Tartu rahu peaarhitekti Jaan Poska elutöö ja pärandi hoidmist ning meenutamist tema 150. sünniaastapäeval. Just tänu Poska oskustele sai teoks ime, Eesti sõlmis 96 aastat tagasi Venemaaga rahulepingu ning eestlased said hakata üles ehitama oma riiki,” lausus Jõgeva vallavolikogu esimees Tiit Lääne. Tema sõnul on laupäeval Kuremaal toimuv mälestuspäev sügavaks kummarduseks vallast pärit ajaloo suurmehele.

“Poskale kuulub ka lause: “Maitskem küll rahu, aga hoidkem alal ja kasvatagem oma sõjalist jõudu.” Ettenägelikud ja õiged sõnad, mida on hooti unustama kiputud. Täna võiks öelda, et hoidkem võrdselt meeles nii Jaan Poska tehtut kui tema sõnu,” lisas Lääne. 

Vooremaa