Jõgeva-Tartu raudteelõigule tulevad asendusbussid

Juunis alustatakse raudteeremondiga Tapa-Tartu raudtee uuel lõigul. Sellega seoses teenindab Elron reisijaid 4. juunist Jõgeva-Tartu lõigul bussidega teisipäeva, neljapäeva ja laupäeva päevastel aegadel, teatas Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht. Tartus peatuvad ronge asendavad bussid kolmes peatuses: lisaks raudteejaamale ka kesklinnas Hansakeskuse juures ja Salvesti peatuses. Asendusbusside peatused on märgistatud Elroni värvides tahvlitega, praktilist reisiinfot saab Elroni kodulehelt ja tasuta rongiinfo telefonilt 6160245

Asendusbussidega sõites on võimalik kaasa võtta lapsevankreid, neid saab paigutada kokkupanduna bussi all olevasse pagasiruumi. Bussis on lubatud vedada puuriga väikeloomi, ent omanik peab arvestama võimalusega, et kui bussis on kõik istekohad täis, peab ta puuri loomaga sülle võtma. Bussi ei saa võtta suuri koeri ning ka jalgratastega reisijatel palume valida reis, mida teenindab täies ulatuses rong.

Elron teeb kõik endast oleneva, et raudtee remondist tulenevaid ümberkorraldusi sõiduplaanis minimeerida ning et hoolimata remondist rongiliiklus või seda asendav bussiühendus parimal võimalikul moel toimiks. Elron loodab kõigi mõistvale suhtumisele ning pakub omalt poolt soodsamaid hindu.
Tänavu 5. aprillil alustas taristuomanik AS Eesti Raudtee rekonstrueerimistöid Tapa-Tartu raudteelõigul. Jätkub eelmisel aastal alanud kapitaalremont, mille käigus vahetatakse välja kogu raudtee pealisehitis (ballast, rööpad, liiprid), vajadusel laiendatakse muldkeha ja suurendatakse kandevõimet ning remonditakse ülesõidukohad (katte vahetus, tõkkepuud).

Remongiaegse sõiduplaani koostab Elron koos remondi tellija Eesti Raudteega, arvestades reisijate huvidega võimalikult suures mahus. Neljal päeval nädalas (E, K, R, P) toimib rongiliiklus täies mahus. Vaid kolmel päeval nädalas (T, N, L) ning seda vaid päevasel ajal asendatakse rongid osaliselt bussidega, hommikusi ja õhtusi reise teenindatakse ka nendel päevadel rongidega. Esmalt toimus Kaarepere jaama ja Kärkna-Tartu jaamavahe rekonstrueerimine, 4. juunist öliiguvad remondid edasi Jõgeva-Kaarepere
lõigule.

Eesti Liinirongid AS on kaubamärgi Elron (www.elron.ee) all tegutsev riigile kuuluv ühistranspordiettevõte, mis pakub Stadler FLIRT elektri- ja diiselrongidega reisijaveoteenust kõigil Eesti siseriiklikel rongiliinidel.

Vooremaa