Jõgeva põhikooli hakkab juhtima Triin Lõbu

Alates 1. novembrist asub Jõgeval põhikooli direktorina tööle Triin Lõbu, teatas Jõgeva linnavalitsuse avalike suhete peaspetsialist.

Triin Lõbu (33) on lõpetanud Tartu ülikooli. Tal on bakalaureusekraad eesti keele ja kirjanduse õpetaja erialal ning magistrikraadid eesti keeles ning koolijuhtimises.

Triinul on mitmeaastane õpetajakogemus Tartu A. Puškini kooli, õppekeskuse Intellekt ja aktsiaseltsi Dialoog eesti keele õpetajana. Viimastel aastatel on ta juhtinud Tartu linna õpetajate tööd Tartu linnavalitsuse haridusosakonnas aineühenduste koordinaatorina.

“Seni olen olnud õpilase, õpetaja, koolitaja ja kohaliku omavalitsuse töötaja rollis. Jõgeva põhikooli direktori ametikohale kandideerisin, sest see annab võimaluse panustada haridusse uues rollis. Haridus on minu jaoks olnud alati huvipakkuv ning koolijuhtimine on mulle uus võimalus,” sõnas Triin Lõbu.

Tööalaste valikute tegemisel on Triinu jaoks oluline, et ta saaks maksimaalset kasutada oma teadmisi ja oskusi, et igapäevatöö annaks talle arenguvõimalusi ning tema tööl oleks laiem ühiskondlik väärtus. Triinule meeldib ennast proovile panna ning rutiinile eelistab ta loovat vaheldusrikkust. Tihedad graafikud on andnud talle hea pingetaluvuse ning suure töövõime. Keerulistes olukordades püüab ta jõuda parima eesmärki teeniva lahenduseni. “Olen väga põnevil – tunnen, et mul on potentsiaali, mida panustada kooli arengusse,” lausus Triin Lõbu. Direktorina loodab ta, et tema juhitud koolis on hea õppida ja õpetada – kooli tullakse helge tunde ja sooviga end teostada.

Jõgeva põhikooli direktori vaba ametikoha täitmiseks moodustati seitsmeliikmeline konkursikomisjon, kuhu kuulusid haridus- ja teadusministeeriumi, Jõgeva linnavalitsuse, Jõgeva põhikooli õpetajate ja hoolekogu esindajad. Uus direktor valiti seitsme kandidaadi hulgast. Jõgeva linnapea Raivo Meitus sõnas, et valiku langetamine oli keeruline, sest häid kandidaate oli mitu. Komisjoni kõnetasid kõige enam Triin Lõbu värsked mõtted ja visioon.

Vooremaa