Jõgeva noorsoopolitseinik osales rahvusvahelisel seminaril

Jõgeva noorsoopolitseinik Kersti Raiküla viibis eelmisel nädalal Lätis Valmiera linnas peetud rahvusvahelisel seminaril “Non-formal education. Social inclusion. Youth crime prevention”. Projekti eesmärk oli noortega töötavate politseiametnike teadmiste ja oskuste arendamine mitteformaalse õppimise valdkonnas ja omavaheliste kontaktide loomine, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Lisaks Kersti Raikülale osalesid projektis kolm noorsoopolitseinikku Lõuna prefektuurist ja neli Ida prefektuurist ning ametnikud Lätist, Leedust, Poolast ja Norrast.

Kuue päeva jooksul lahendati põnevaid meeskonnatöö arendamise ülesandeid ning noori kaasavaid mänge, külastati Valmiera linnavalitsust, noortekeskust, politseijaoskonda ja turvakeskust ning kuulati kolleegide häid näiteid ennetustöö tegemisest nende kodumaal.
Iga riigi esinduse ülesandeks oli sisustada ka õhtune kultuuriprogramm tutvustades oma riiki. Eesti esindus pakkus karaskit, toortatra küpsiseid, sõira, suitsuvorsti, juustu ja sinki, samuti ei puudunud laualt heeringas.

Kersti sõnul sai ta palju häid ideid, kuidas lapsi ja noori paremini kaasata ning neile huvitaval viisil teadmisi ja oskusi edasi anda. Lisaks annavad sellised koostööseminarid kindlasti uusi tutvusi välisriikidest, kellega edaspidi juba uute projektide raames taaskohtuda või vajadusel tööalast nõu küsida. Kersti soovitab võimalusel noortel osaleda noortevahetuses või minna vabatahtlikuks välisriiki. See annab juurde kogemusi eluks ning kindlasti aitab parandada keeleoskust.
Vooremaa