Jõgeva linnavolikogu umbusaldab keskerakondlasest linnapead

Jõgeva linnavolikogu liikmed esitasid 16. juuni istungil keskerakondlastest Jõgeva linnapea Aare Olgole, abilinnapea Ants Priile, valitsuse liikmele Peep Põdderile ja volikogu aseesimehele Mai Treialile umbusaldusavalduse, teatas Jõgeva linnavalitsuse avalike suhete spetsialist.

Jõgeva linnavolikogu istungil andis Sotsiaaldemokraatialiku Erakonna fraktsiooni esimees Asso Nettan volikogu esimehele Margus Kasele üle opositsiooni ja koalitsioonis oleva Reformierakonna allkirjadega umbusaldusavaldused. Volikogu asub umbusaldust arutama erakorraliselt
istungil 27. juunil kell 15 Jõgeva linnavolikogu istungite saalis. Istungit on võimalik jälgida volis.ee<http://www.volis.ee/gvolis/avalik/istungid/23024?kid=21173> keskkonnas.

Jõgeva linnavolikogu on 19-liikmeline ning umbusalduse läbiminekuks peab selle poolt olema vähemalt kümme liiget. Volikogus hoiab 12 kohta enda käes Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsioon. Seitse häält on opositsioonil. Koalitsioonileping on Keskerakonna ja Reformierakonna vahel sõlmitud 2013. aasta 25. oktoobril.Volikogus on neli fraktsiooni: Keskfraktsioon – seitse liiget, Reformierakond – viis liiget, Isamaa ja Res Publica Liit – neli liiget ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond – kolm liiget.

Jõgeva linnapea Aare Olgo, abilinnapea Ants Prii ja valitsuse liikme Peep Põdderi umbusaldusavaldusele kirjutasid alla Asso Nettan, Erik Raud ja Kristian Vaarpuu Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, Terje Mitt, Priit Põdra, Taisto Liivandi ja Lea Metsmees Isamaa ja Res Publica Liidust ning Kalmer Lain, Margus Kask, Ly Sarapuu ja Jüri Toit koalitsioonis olevast Reformierakonnast.

Volikogu aseesimehe Mai Treiali umbusaldusavaldusele kirjutasid alla Asso Nettan, Erik Raud ja Kristian Vaarpuu Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, Terje Mitt, Priit Põdra, Taisto Liivandi ja Lea Metsmees Isamaa ja Res Publica Liidust ning Kalmer Lain, Ly Sarapuu ja Jüri Toit.
Vooremaa